Арсен Аваков: Ми вирішили, що з Харковом це не пройде, і пішли на штурм

5 років тому Харків був звільнений від сепаратистів і російських найманців. Штурмом в захопленій ХОДА керував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він розповів, що місто вдалося врятувати від проросійських сепаратистів тільки завдяки рішучим діям. На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин.

Протистояння в Харкові між проросійськими сепаратистами і прихильниками єдиної України почалося в листопаді 2013 року. Вищої його точкою стали події 6-7 квітня 2014 року, які супроводжувалися захопленням і підпалом будівлі адміністрації, і проголошенням «Харківської народної республіки».

Увечері 7 квітня «альтернативні депутати» в будівлі ОДА проголосили «Харківську народну республіку» і оголосили проведення референдуму про статус регіону за посередництва Росії і державний суверенітет самопроголошеної республіки.

«У той час Харків бачив, що відбувається в Донецьку. І спокійний інтелігентний Харків вирішив без цього обійтися. Знайшлися представники еліти, які взяли на себе відповідальність звільнити місто від нечисті», – згадує глава МВС.

«Ми готувалися до захисту Харкова. Тоді навіть довелося ігнорувати прояви агресії, коли по центру міста ходили молодчики з бітами і російськими прапорами. Вони розгромили місцеву телестудію, магазини », – згадує Арсен Аваков.

Вночі 8 квітня тоді ще виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Арсен Аваков оголосив про проведення в Харкові антитерористичної операції, був перекритий центр міста і станції метро. «Ягуар» на чолі з командувачем НГУ Степаном Полтораком і під безпосереднім керівництвом Арсена Авакова звільнив будівлю обласної державної адміністрації.

«Ми зважилися на штурм. Ми не могли уявити, як це – стріляти в людей. Ми ще не могли відійти від страшних смертей на Майдані. На весь штурм знадобилося 17 хвилин. Затримали 74 людини. Це було безпрецедентно. Це була твереза ​​нота, яка показала росіянам, що з Харковом це не пройде », – зазначає Арсен Аваков.