Арсен Аваков: Ми розробили механізм допомоги постраждалим від недобросовісних дій банку «Аркада»

Сьогодні, 7 квітня, Міністерство внутрішніх справ України, Національний Банк України, Служба безпеки України, Київська міська державна адміністрація, Фонд гарантування вкладів, Міністерство розвитку громад і територій та інші сторони підписали Меморандум про допомогу постраждалим від недобросовісних дій ліквідованого банку «Аркада». Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час брифінгу в НБУ.

«Проблема з забудовами банку «Аркада» існує вже давно. Беручи до уваги те недосконале законодавство, яке зараз діє в країні, я з радістю вітаю ініціативу народних депутатів, які наразі працюють над його удосконаленням, щоб в подальшому проблем з ошуканими вкладниками не було. Зараз ми підписали Меморандум, над яким працювали більше року. Питання принципово вирішене, ми розробили шлях вирішення цього питання. Однак, треба час, щоб втілити все задумане. Наше завдання також полягає в тому, щоб контролювати виконання цього Меморандуму», – сказав Арсен Аваков.

Міністерство внутрішніх справ України, в рамках Меморандуму, взяло на себе зобов’язання забезпечувати громадський порядок і безпеку, а також провести повне і неупереджене досудове розслідування кримінальних проваджень, що здійснюються Нацполіцією, за фактами привласнення коштів банку «Аркада».

Міністр внутрішніх справ нагадав, що поліція затримала засновника банку «Аркада» Костянтина Паливоду, йому було пред’явлено підозру в протиправних діях.

«Правоохоронні органи працюють над тим, щоб покарати недоброчесних працівників і засновника «Аркади». Слідство триває. Винні будуть покарані. Поки триває слідство, багато інформації розголошувати не будемо. Однак, коли з’являться деталі справи, які треба буде розповісти громадськості, Нацполіція обов’язково їх озвучить», – зазначив Арсен Аваков.

Глава НБУ Кирило Шевченко нагадав, що в червні 2020 Нацбанк визнав банк «Аркада» банкрутом через проблеми з рівнем капіталу. Ніякого впливу на функціонування банківської системи це не здійснило – частка банку на ринку була незначною.

«Кейс «Аркади» значно ширше, ніж проблеми окремого невеликого банку. Це чергове нагадування про неурегульованість на законодавчому рівні будівництва в нашій країні. Саме тому, НБУ у співпраці з Урядом, народними депутатами, правоохоронцями і з залученням громадських організацій розробляє цілий ряд законопроектів у продовження підписання Меморандуму», – підкреслив Кирило Шевченко.

Мер міста Києва Віталій Кличко висловив подяку всім залученим сторонам за виконану масштабну роботу і розповів, хто буде займатися добудовою житлових комплексів.

«Як ми і обіцяли, пропонуємо реальний алгоритм завершення будівництва житлових комплексів банку «Аркада». Я хочу щиро подякувати всім за спільну роботу. Переконаний, що ми готові презентувати дорожню карту, яка викладена в Меморандумі. Це дозволить людям нарешті отримати своє житло. Забудовник зібрав понад 13 млрд. гривень інвестицій, а люди так і не отримали свої квартири. Відповідно до Меморандуму, добудовувати житлові комплекси «Еврика», «Патріотика» і «Патріотика на озерах» буде ТОВ «Столиця груп». Фінансуватися добудова буде за рахунок кредиторських заборгованостей фінансування будівництва групи компаній «Аркада», а також коштів на рахунках цього банку і продажу нереалізованих квартир», – сказав Віталій Кличко.

Глава Служби безпеки України Іван Баканов висловив надію, що всі подальші проблеми, які можуть виникнути у ошуканих інвесторів, будуть вирішувати спільними зусиллями.

Керівниця Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут зазначила, що зараз існує два рішення судів, які зобов’язують банк «Аркада» передати документи і всі справи новому керівникові.

«Після повної передачі цих документів, новий керуючий отримає повні права і обов’язки, а також зможе виконати всі зобов’язання. Протягом місяця будуть передані ті 10% справ, які залишилися. Крім того, Фонд гарантування вкладів вже виплатив понад 70% від усієї суми вкладникам банку «Аркада», – сказала Світлана Рекрут.