Арсен Аваков: Ми повинні виграти не перестрілку в Золотому, а здобути перемогу в стратегічній війні

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не вірить в мир шляхом переговорів з Росією, але спробувати варто. Про це він сказав сьогодні, 29 жовтня, під час інвестиційного форуму «Re: Think. Invest in Ukraine» в Маріуполі, коментуючи ситуацію з ветеранами-активістами на КПВВ«Золоте».

«На мою думку, ми повинні перемогти не в автоматній перестрілці в Золотому, ми повинні виграти війну стратегічно. Розведення – це процедура, яка проводиться з 2016 року. На жаль, навряд чи Україна зможе досягти миру з росіянами шляхом переговорів, я в це не вірю. Але якщо є шлях, який можна пройти і переконатися в зворотному – давайте його пройдемо, при цьому, не заходячи за червоні лінії», – зазначив міністр.

Арсен Аваков пояснив, що зараз в Золотому знаходяться активісти-ветерани. Як того вимагав закон, після введення «жовтої зони» вони здали зброю і їх дії абсолютно законні.

«Так, активісти там знаходяться, але нічого не порушують. Ми говорили з ними сьогодні вранці, і питали про конфлікт в Золотому. Вони розповіли, що вчора ввечері була стрілянина. Думаємо, що заходила диверсійно-розвідувальна група, але цю інформацію ще потрібно перевіряти. І було кілька кулеметних або автоматних черг», – сказав він.

 «Я поділяю політику і реальний стан речей. Є порядок – територія КПВВ «Золоте» оголошена жовтою зоною, там не можуть перебувати люди зі зброєю. Є патріоти, які виконали вимоги і вивезли з цієї зони зброю. Звичайно, ми остерігаємось провокацій. Адже в сучасному світі провокації – один з основних методів ведення політики», – додав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що не варто ототожнювати підрозділ спецпризначення НГУ «Азов» та політичну партію «Національний корпус», за дії якої відповідальність несуть її керівники.

«Є військовий підрозділ спеціального призначення НГУ «Азов , який зараз знаходиться на ротації в Урзуфі. А є політична партія «Національний корпус», яка не має відношення до військового підрозділу. Я не підтримую хаос, я підтримаю логіку», – підкреслив Арсен Аваков.