Арсен Аваков: Ми повинні покласти край контрабанді та контрафакту сигарет!

Щомісяця держава несе більше 3 мільярдів гривень збитків від «сірих» схем на тютюновому ринку. Про це сьогодні, 23 серпня, повідомлялося на розширеній колегії МВС.

«Ми повинні покласти край ринку контрабандних сигарет і «сірим» схемам ухилення від сплати податків на українському ринку», – заявив Арсен Аваков.

Схему ухилення від сплати 5% акцизного збору при реалізації тютюнових виробів викрив Департамент захисту економіки Нацполіції України.

Підприємства, що здійснюють гуртову торгівлю тютюновими виробами, не відображають в бухгалтерському обліку більшу частину проданої за готівкові продукції. У своїх документах вони вказують номенклатури інших товарних груп, що дозволяє ухилятися від сплати 5% ставки акцизного збору. В результаті роботи даної схеми у реальних підприємств виникає «тіньовий» оборот грошових коштів, а представники «конвертаційних центрів» за винагороду допомагають їм їх легалізувати. Також представники «конвертаційних центрів» за винагороду в розмірі 2-3% набувають у реальних підприємств обсяги документально сформованих сум податкового кредиту з ПДВ.

В результаті використання такої фінансової схеми, збитки державного бюджету в частині ненадходження податкових платежів щомісяця складають майже 700 млн. грн в частині акцизного збору і близько 2,5 млрд. грн в частині ПДВ.

З метою вирішення проблеми контрабанди і контрафакту на тютюновому ринку працівники Департаменту захисту економіки наклали арешти на рахунки 52-х підприємств, на загальну суму понад мільярд гривень.

Арсен Аваков звернувся до міністра фінансів Оксани Маркарової, яка була присутня на засіданні колегії, з проханням посприяти в залученні до співпраці податкових органів.

«Тільки спільними зусиллями ми зможемо, і ми повинні втримати ситуацію на тютюновому ринку», – підкреслив глава МВС.