Арсен Аваков: ми плануємо нові великі спільні проекти з французькими партнерами!

Сьогодні, 24 червня, відбулася телефонна розмова міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та міністра економіки і фінансів Французької Республіки Брюно Ле Мера за участю послів двох держав Вадима Омельченко і Етьєна де Понсена. Глави Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва обговорили стан співробітництва між країнами в уже наявних, а також майбутніх перспективних економічних і соціальних програмах.Зокрема, мова йшла про фактичну готовність до початку реалізації нового проекту побудови патрульних катерів для Держприкордонслужби України компанією ОCEA за участю вітчизняних суднобудівників в Миколаєві. Крім цього обговорили подальший розвиток успішної співпраці з Airbus Helicopters в створенні Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС України.Також глави міжурядової комісії говорили про вирішення проблем французьких інвесторів Total Eren і Akuo Energy в галузі відновлюваної енергетики і про можливість будівництва енергонакопичувальних  потужностей у співробітництві Укренерго з RTE. Крім цього міністри Арсен Аваков і Брюно Ле Мер обмінялися думками щодо можливого залучення французьких фінансових установ для забезпечення житлом співробітників МВС на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу, а також про притягнення від уряду Французької Республіки міжнародної технічної допомоги для посилення громадської безпеки та соціальної сфери Донбасу. Особливу увагу було приділено поліпшенню гуманітарної ситуації в Маріуполі. Там вже починається реалізація проекту будівництва станції питної води компаніями Beten Ingeniere і Stereau. Сторони обговорили можливість розширення аналогічної програми на Попаснянський район Луганської області.

Про початок гуманітарного проекту поліпшення водопостачання в Маріуполі вартістю в 64 млн. євро міністр Аваков повідомив своєму французькому колезі:

«Маріуполь має для нас стратегічне значення, і ми дуже раді, що в найближчі тижні відбудеться офіційний початок реалізації проекту. У той же час ми розглядаємо можливість наступним етапом почати переговори по його розширенню і на Луганську область, а саме на Попаснянський район. Ці території зараз переживають нелегкі часи і все, що спрямоване на поліпшення гуманітарної ситуації там, завжди в пріоритеті української влади».

«Ми готові вже стартувати і підписувати контракт з ОСЕА про початок будівництва патрульних прикордонних кораблів для посилення морської безпеки і оборони України. Цей проект загальною вартістю в 136 млн. євро є другим за значенням для наших країн після вертолітного проекту з компанією Airbus. Його реалізація має стратегічну важливість для співпраці наших держав і виводить її на якісно новий рівень. Компанія OCEA обрана з більш 10 постачальників-лідерів галузі. Міжурядовий договір про надання підтримки Францією вже ратифікований нашим парламентом. Ми запрошуємо представників Уряду Франції на церемонію підписання контракту, яка відбудеться в Україні в середині липня цього року, за участю українського партнера – суднобудівного заводу в Миколаєві, який побудує 5 з 20 сучасних кораблів», – заявив Арсен Аваков.

Протягом цього року планується доставка в Україну ще чотирьох французьких вертольотів H225 для НГУ і ДСНС, двох вертольотів Н145 для НПУ і тренажерного комплексу Н225 для бази навчального центру Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ, а також постачання запчастин для сервісного центру. Як відомо вертольоти Airbus активно залучені до подолання наслідків стихійного лиха в західних областях України.

Міністр економіки і фінансів Французької Республіки Брюно Ле Мер подякував Арсену Авакову за співпрацю і висловив готовність спільно працювати над реалізацією вже існуючих і майбутніх взаємовигідних проектів.

«Від імені уряду України висловлюю подяку французькому уряду і французькому народові за незмінну політичну і економічну підтримку нашої країни. Незважаючи на всі труднощі, Україна і Франція завжди стоять пліч-о-пліч і долають виклики, які стоять перед нами», – заявив Арсен Аваков.