Арсен Аваков: Ми не маємо права нехтувати довірою громадян!

Черговим етапом глобальної реформи системи МВС є впровадження нової моделі організації діяльності Національної поліції. Набутий за попередні роки досвід роботи показав, що систему можна зробити більш ефективною, а поліцейський сервіс – більш доступним для людей.

Про це сьогодні, 11 лютого, на розширеному засіданні колегії МВС заявив глава МВС Арсен Аваков.

Голова Національної поліції генерал поліції ІІ рангу Ігор Клименко презентував нову модель організації діяльності поліції.

“Одна з основних ідей зміни моделі управління – створення на базі кожного району єдиного простору безпеки. Раніше всі територіальні підрозділи були окремими структурними одиницями і виконували завдання виключно на певних окремих територіях управлінь, відділів або відділень. Тепер основним залишилося районний підрозділ, а всі інші структурні одиниці – в його підпорядкуванні. У розпорядженні керівника районного підрозділу – всі наряди поліції і групи реагування на території району. І він самостійно може приймати рішення щодо дислокації в залежності від оперативної необхідності. Таке укрупнення підрозділів дозволить керівникові краще контролювати особовий склад. Це, безумовно, вплине і на рівень професійної підготовки співробітників поліції”, – повідомив генерал Клименко.

Міністр внутрішніх справ зазначив, в органах системи МВС мають місце прецеденти порушення дисципліни, корупції і перевищення посадових повноважень.

«Важливо, щоб ми давали чітку оцінку таким випадкам і робили відповідні висновки, крок за кроком викорінюючи саму можливість таких проявів. Це непростий шлях, але ми не маємо права нехтувати довірою громадян!» – акцентував Арсен Аваков.

З метою поліпшення контролю за дотриманням законності і прав людини, в структурі Національної поліції створюється єдиний контролюючий орган – Департамент Головної інспекції, мета якого – не тільки карати порушників, але в першу чергу допомагати співробітникам НПУ.

«Не можна змінювати формат роботи і залишати старі принципи контролю. Ми ліквідуємо всі існуючі інспекції і запускаємо в роботу єдиний наглядовий орган», – повідомив у своїй доповіді на засіданні колегії МВС Глава поліції генерал поліції ІІ рангу Ігор Клименко.

Концепція роботи цього нового структурного підрозділу вже розроблена спільно з міжнародними партнерами. Співробітники інспекції зосередять свою увагу на оптимізації управлінських процесів і рівномірне навантаження на поліцейських. Пріоритетом буде першочергове виявлення самої причини недоліків у роботі відомства. Далі фахівці підрозділу усунуть ці прорахунки і навчать поліцейських, як не допустити їх в майбутньому. Крім того, вони будуть оцінювати якість надання поліцейських послуг і, звичайно, стежити за дотриманням службової дисципліни в підрозділах поліції.

«Спираючись на отриманий за період становлення нової поліції досвід і досвід європейських країн, ми розвиваємося, долаємо труднощі, гнучко реагуємо на сучасні виклики. Нова модель роботи потрібна нам для того, щоб в будь-якому населеному пункті країни наші громадяни могли отримувати однаково якісний поліцейський сервіс. Щоб поліція стала ближче. Щоб кожна людина відчувала себе в безпеці» – зазначив Голова Нацполіціі.