Арсен Аваков: Ми маємо безпрецедентний рівень безпеки і забезпечення прав на цих виборах

Про це сьогодні, 1 квітня, повідомив міністр внутрішніх справ під час спільного брифінгу з головою ЦВК з питань забезпечення законності та правопорядку на виборчих дільницях, охорони дільничних і окружних виборчих комісій.

«Поліцейські, рятувальники, прикордонники, нацгвардійці – 135 тисяч співробітників забезпечували правопорядок. Системних порушень на виборах ми не побачили. Наші алгоритми дій, сили і засоби – спрацювали на відмінно», – підкреслив Арсен Аваков.

Нацполіція зареєструвала 2605 повідомлень про порушення під час виборчого процесу. Серед них незаконна агітація – 140, підкуп виборців – 54, фотографування бюлетенів – 149, пошкодження бюлетенів – 38, неправдиві повідомлення про замінування – 18, спроба винести бюлетень – 13 випадків.

Також відкрито 61 кримінальне провадження за такими статтями: «Фальсифікація виборчих документів» – 31, «Порушення таємниці голосування» – 12, «Перешкоджання здійсненню виборчого права» – 6, «Терористичний акт» – 4, «Завідомо неправдиве повідомлення про замінування» – 4 .

«Всі вони мали несистемний характер, це поодинокі випадки. Але ми будемо їх припиняти, тому що хочемо абсолютної чистоти. Будь-яка ситуація, коли ми реагуємо навіть на дрібне правопорушення, дуже важлива для майбутнього як превенція», – сказав міністр.

За заявою глави МВС, превенція є символом цієї виборчої кампанії і спільної роботи МВС і ЦВК. Нагадаємо, що 5 грудня 2018 року відомства домовилися про співпрацю і підписали Меморандум про консолідацію зусиль щодо забезпечення чесних і прозорих виборів.

«Завдяки превенції ми змогли уникнути багатьох негативних факторів під час виборчої кампанії, починаючи від горезвісних сіток, які в значній мірі нам вдалося побороти, до практично повної відсутності каруселей і багатьох інших чинників», – повідомив глава МВС.

Варто відзначити, що кіберполіції була вперше допущена ЦВК в робочу групу із забезпечення безпеки електронної системи ЦВК “Вибори” разом з СБУ, Держкомзв’язку та Укртелеком. За останні кілька діб були зафіксовані спроби втрутитися в роботу центральної виборчої системи, зокрема з IP- адрес РФ і Києва. Фахівці відпрацьовують захист, блокують ці адреси. На думку Арсена Авакова, немає підстав вважати, що система буде дискредитована.

Крім того, на дільницях було задіяно більше двох тисяч іноземних спостерігачів. У Нацполіцію практично не надходило скарг на перешкоджання їхній роботі. Це теж позитивний показник, зазначила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Голова Центральної виборчої комісії подякувала МВС за забезпечення високого рівня безпеки та законності в ході проведення першого туру виборів президента України.