Арсен Аваков: Ми готові надати допомогу кандидатам в Президенти України у верифікації профілів в соціальних мережах

З метою попередження fake-профілів і фальшивої агітації міністр внутрішніх справ разом з начальником департаменту кіберполіції Сергієм Демедюком провели консультації з офісом Facebook щодо верифікації акаунтів кандидатів в Президенти.
Станом на 19 лютого 2019 тільки 9 з 44 офіційно зареєстрованих кандидатів мають “blue badge” на своїх офіційних сторінках. Кіберполіція готова надати інформаційну та практичну допомогу всім кандидатам в президенти України з оперативного забезпечення верифікації їх сторінок в мережі Facebook.
Стандартні правила для верифікації офіційних сторінок передбачають ряд обов’язкових умов для отримання “blue badge”. Однак кіберполіції погодила з представниками Facebook можливість використання спрощеної та прискореної процедури верифікації для кандидатів в президенти України.
Арсен Аваков зазначив, для того, щоб отримати допомогу у верифікації профілів, кандидату або його довіреній особі необхідно написати заявку на пошту [email protected], вказавши в листі посилання на справжній профіль і надавши копії документів, що підтверджують офіційну реєстрацію в ЦВК / посвідчення довіреної особи.
 «Саме такі сторінки зможуть безпечно використовувати кандидати для інформування, а користувачі будуть впевнені, що інформація з такої сторінки дійсно підготовлена ​​командою відповідного кандидата в президенти України», – зазначив глава МВС.
Також за його словами, кіберполіція проводитиме спеціальний моніторинг до завершення передвиборної кампанії.
«Ми будемо виявляти фейковий профілі в Facebook і Instagram, створені в період передвиборної агітації, в яких використовуються імена офіційно зареєстрованих кандидатів в президенти України. А адміністрація соціальної мережі буде блокувати ці сторінки», – додав Арсен Аваков.
Представники МВС і Facebook обговорили заходи щодо верифікації замовників політичної реклами, які введені соціальною мережею для попередження недобросовісної агітації.
Згідно з новими правилами розміщення політичної реклами, рекламодавець повинен підтвердити свою особу і зможе розміщувати таку рекламу лише після успішного проходження перевірки. При цьому користувачам буде доступна інформація про замовника реклами.