Арсен Аваков: Ми допоможемо пораненому бійцю батальйону «Луганськ-1» Леоніду Овдіюку швидше повернутися до строю

Сьогодні, 16 липня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і голова Національної поліції Ігор Клименко відвідали в госпіталі МВС поліцейського батальйону «Луганськ-1», командира розвідувальної роти, старшого лейтенанта поліції Леоніда Овдіюка, позивний «Свояк», який 20 травня отримав важкі поранення під час патрулювання лінії розмежування в Луганській області.

Два місяці тому під час виконання бойового завдання з патрулювання лінії розмежування уздовж річки Сіверський Донець поблизу смт. Трьохізбенка Луганської області вибухом ворожої міни була вражена група поліцейських на чолі з командиром батальйону «Луганськ-1» полковником поліції Сергієм Губановим. Командир загинув, Леонід Овдіюк і ще двоє поліцейських отримали осколкові поранення.

«Завдяки швидким діям щодо його евакуації вертольотом і професійній роботі наших лікарів – Леонід житиме. Не виключено, що він зможе ходити і повернеться до повноцінного життя. Леонід Овдіюк пройшов складний етап реанімації, зараз має хорошу динаміку. Його чекає наступний етап – реабілітація. Ми всі цьому раді, так як в перші моменти після поранення важко було сказати, чи виживе він. Сьогодні ж він посміхається», – зазначив Арсен Аваков.

За мужність, доблесть і самовідданість своїй справі та батьківщині міністр вручив поліцейському медаль «За відвагу в службі».

«Держава високо цінує подвиг наших поліцейських в захисті територіальної цілісності України і протистоянні російської гібридної агресії. Від імені держави маю честь вручити старшому лейтенанту поліції Леоніду Овдіюку медаль. Дякую за службу. Бажаю швидко одужати. Чекаємо Вас в строю», – зазначив міністр.

Під час зустрічі з Леонідом Арсен Аваков повідомив, що в знак пам’яті про загиблого товариша батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1» Головного управління Нацполіції в Луганській області буде носити ім’я його колишнього командира – Героя України полковника Сергія Губанова.

Відзначимо, Сергій Губанов, позивний «Сивий», першим з українських поліцейських був удостоєний Президентом звання Героя України – на жаль, посмертно.

Перебуваючи в госпіталі МВС, міністр поспілкувався з медиками, оглянув діагностичну лабораторію. З квітня підрозділ здійснює дослідження на COVID-19, вже проведено 2606 ПЛР і експрес-тестів. Лабораторія здатна обробити протягом робочої зміни близько 200 зразків.

Глава МВС подякував лікарям, які піклуються про здоров’я співробітників відомства, в тому числі бійців, які несуть службу в ООС:

«Дякую нашим лікарям за колосальні, професійні та успішні медичні зусилля. Вони дають шанс на повноцінне життя нашим співробітникам. Ми піклуємося про кожного нашого співробітника і зробимо все, щоб кожен міг відновити своє здоров’я».