Арсен Аваков: МВС зробить постійною практику участі громадськості у перевірках резонансних інцидентів

Про це глава МВС заявив, коментуючи факт отримання листа-подяки від громадської організації «Дорожній контроль Україна».

Арсен Аваков нагадав, що МВС проводить перевірку повідомлень колишнього інспектора ДАІ Житомирщини щодо корупційних «схем», які нібито існували в регіональному підрозділі Державтоінспекції.

Глава МВС також оприлюднив лист з подякою від керівника громадської організації «Дорожній контроль», в якому висловлюється подяка за залучення до цієї перевірки громадських активістів.

«Громадської організації« Дорожній контроль Україна »

Шановний Арсен Борисович!

Хотіли б висловити Вам слова подяки за підтримку нашої ініціативи про залучення представників громадськості до проведення перевірки спеціальною комісією МВС України щодо фактів корупції в ДАІ міста Житомира та Житомирської області, які були озвучені інспектором ДПС ВДАІ України в м. Житомирі Бояркіна Борисом Олексійовичем в інтерв’ю активісту ГО «Дорожній контроль Україна».

В ході проведення перевірки членами і активістами ГО «Дорожній контроль Україна» було виявлено та зафіксовано ряд правопорушень з боку працівників ДАІ в Житомирській області, зокрема в м. Брусилов.

Крім того, представниками нашої організації під час роботи комісії було здійснено перевірку «штраф майданчика», розташованої на території УДАІ в Житомирській області, де нами було встановлено, що дана «штраф майданчик», мабуть, єдина на всю територію України, яка функціонує без грубих порушень чинного законодавства і де з водіїв не стягується плата за зберігання їх авто і не створюються «перешкоди» в поверненні тимчасово затриманих транспортних засобів. Дані факти також були підтверджені показаннями наших активістів в місті Житомирі та Житомирській області, а також водіями міста Житомира та Житомирської області. На жаль, в інших регіонах ситуація зовсім протилежна – в разі тимчасового затримання транспортного засобу – власник повинен викласти зі своєї кишені не менш 1000,00 грн. за повернення свого автомобіля, при цьому автомобіль не буде повернений, поки не будуть сплачені такі кошти, а кожен день затримки збільшує суму повернення автомобіля.

Участь представників громадськості в такого роду заходах є, напевно, першим в історії України нагодою, і ми щиро сподіваємося, що не останнім.

На жаль, норми чинного законодавства не дають можливості залучати представників громадськості до повноцінної участі в проведенні такого роду перевірок, проте проведення подібних заходів під наглядом і з залученням громадськості є важливим фактором в ході реформування органів МВС і боротьбі з корупцією серед правоохоронних органів.

Дата 05.02.2015 року

З повагою,

Голова ГО «Дорожній контроль Україна» Шульган Д.Ю. ».

У зв’язку з цим глава МВС України запевнив, що планує зробити постійною практику участі громадськості в перевірці всіх резонансних інцидентів за участю співробітників відомства. Для цього в комісії залучатимуться громадські організації, громадські активісти з репутацією в суспільстві.

Арсен Аваков нагадав, що зараз в МВС йде перевірка двох інцидентів: ситуація в УДАІ Житомирщини і інцидент з журналістами на блокпосту в Харківській області. В обох випадках висновки експертів громадських організацій будуть враховані при прийнятті рішення офіційними органами.

– Сподіваюся, такі активні, реальні і готові працювати, громадські організації стануть нашими співавторами реформи МВС, – підкреслив Арсен Аваков.