Арсен Аваков: МВС запускає нові механізми соціального забезпечення поліцейських і рятувальників

Серед них підвищення заробітної плати, компенсація за оренду житла і система довгострокового кредитування на придбання житлової нерухомості. Про це сьогодні, 3 листопада, повідомив міністр внутрішніх справ під час робочої поїздки до Чернівців.

«Національна поліція і державна служба з надзвичайних ситуацій – це одні з ключових учасників забезпечення безпеки і спокою країни. Для нас головне, щоб кожен співробітник був мотивованим, поважав свою роботу і бачив перспективи розвитку», – підкреслив Арсен Аваков.

За його словами, з початку 2019 року буде введено в дію нові механізми соціального забезпечення:

«Рішенням КМУ ми підвищили заробітну плату для поліцейських і рятувальників на 30%. З першого січня мінімальна зарплата для працівника ДСНС складе 9000 гривень, для поліцейського – 9200».

З 1 січня 2019 року вводиться в дію механізм компенсації за оренду житла.

«Якщо ви орендуєте житло в районному центрі і не маєте власної квартири, держава, крім зарплати, компенсує наймання житла. Так ми будемо допомагати вашому матеріальному становищу. Також, при наявності сім’ї та дітей компенсація буде пропорційно збільшуватися», – повідомив глава МВС.

У районному центрі компенсація за оренду складе від 1900 до 2900. В обласному центрі від 2900 до 4300.

«З наступного року ми також вводимо безпрецедентний механізм фінансового лізингу. Починаючи з другого року служби, молодий поліцейський має право укласти договір іпотеки на двадцять років. В рамках цього договору всі відсотки по ньому платить держава. У проміжку з двох до п’яти років, якщо ви працюєте добре, держава списує з вас 10% загальної суми, 5-10 років – 20%, потім 30% і всього до 40% суми списуються державою. При народженні дитини – держава відразу спише 5% від суми. Народите другого – ще 5% спишемо», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, що за три роки існування Національної поліції на службу надійшло близько 20 тис. громадян, штат поліції при цьому налічує 140 тис. посад. Міністр запевнив, що механізм державного кредитування буде працювати як для молодих співробітників, так і для тих, хто вже давно перебуває на службі.

«Коли ми приймемо остаточне рішення в Уряді, кожному з вас прийдуть роз’яснювальні листи з усіма доступними соціальними послугами. Це той базис, яким я хочу вас мотивувати», – додав міністр внутрішніх справ.