Арсен Аваков: МВС вводить новий онлайн-сервіс – замовлення Довідки про відсутність судимості безкоштовно, в режимі 24/7

Міністр внутрішніх справ повідомив, що МВС вводить новий сервіс в режимі онлайн: тепер кожен зможе замовити довідку про відсутність судимості в онлайн-режимі, а також оформити послугу електронного інформування про готовність документа. Отримати готову довідку можна в будь-якому Сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. По всій країні вже працює 153 СЦ.

«Послуга, яка забирала десятки годин, була” розсадником “корупції, викликала злість і обурення – трансформована в 2 кліка і посмішку на вашому обличчі. Довідка про відсутність судимості – документ, за яким томилися в чергах, вишукували будь-які “зв’язки” для прискорення отримання заповітної довідки, невловимого начальника і “дякували” купі міліцейських чиновників! Але при цьому, це вкрай важливий документ, який неможливо просто скасувати, як ми це зробили з недоброї пам’яті довідкою-рахунком на автомобілі», – зазначив Арсен Аваков.

Даний проект реалізований МВС України за рахунок державного бюджету за партнерської підтримки Державного агентства з питань електронного уряду України і програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконуваної Фондом Східна Європа.

Довідку про несудимість щорічно в Україні отримують близько 800 тисяч чоловік. Вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанції, для участі в тендері, усиновлення, встановлення опіки, оформленні громадянства, відновленні втрачених документів.

Глава правоохоронного відомства підкреслив, що дана інформація, відноситься до категорії захищених даних і може бути оброблена тільки співробітником відомства, які мають спеціальний дозвіл на обробку:

«Це інформація, що відноситься до категорії персональних даних. Тому “посадити достатню кількість дівчаток”, які будуть їх “штампувати”, не можна – інформація зберігається в єдиній інформаційній системі МВС і може бути опрацювала тільки відповідним адміністратором ».

Довідки про несудимість поширені в більшості країн світу, і далеко не скрізь процедура їх замовлення організована в форматі онлайн-сервісу. Наприклад, у високотехнологічному Сінгапурі такий сервіс введений тільки в минулому році.

В Україні тепер можна замовити довідку в онлайн-режимі “в 2 кліка”, вказавши в якому із сервісних центрів МВС вона буде отримана. Крім того, можна замовити послугу електронного інформування про готовність документа.

Принципово важливо, що отримати готову довідку можна в БУДЬ-ЯКОМУ сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. Сьогодні вже працює 153 СЦ по всій країні, кількість СЦ МВС постійно зростає.

Процедура оформлення довідки про несудимість онлайн:

  • Зайти на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, вибрати спосіб аудентіфікації: електронний цифровий підписом або IDBank (Клік 1).

Заповнити електронну форму, вказавши, в якому з Сервісних центрів МВС (зі списку) зручно забрати готову довідку (Клік 2).

Після цього заповнена форма відправляється в систему.

Далі заявка обробляється, і довідка формується в автоматичному режимі. На електронну пошту заявника приходить спочатку підтвердження заявки, а за готовністю повідомлення про готовність документа.

Міністр внутрішніх справ також зазначив, що довідка про відсутність судимості необхідна учасникам державних тендерів, тобто, тепер понад 200 000 учасників системи закупівель ProZorro можуть, не виходячи з дому чи офісу, замовити та подати її в режимі онлайн.

Жителі сільської місцевості зможуть замовити довідку онлайн і отримати в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район, підкреслив міністр.

«Крок за кроком ми відкриваємо нові Сервісні центри, розширюємо кількість сервісів МВС, впроваджуємо онлайн технології. Крок за кроком МВС стає комфортним і дружнім цивільним офісом. Крок за кроком ми йдемо по шляху реформи, орієнтованої на ВАШІ інтереси! »- заявив Арсен Аваков.