Арсен Аваков: МВС відновлює правоохоронний сервіс та безпеку в Донецькій і Луганській областях

У найближчі роки в життя буде втілена стратегія деокупації та реінтеграції захоплених територій, заявив міністр внутрішніх справ 5 травня під час робочої наради з керівництвом НПУ, Нацгвардії, ДСНС в Станиці Луганській Луганської області.

«Сьогодні ми приїхали, щоб скоординувати цілий ряд планів та заходів. Я розумію, як не просто тут жити. Тому стратегія деокупації й повернення окупованих територій до нормального життя повинна бути втілена в найближчі роки. Аби вже найближчим часом ми продемонстрували зміну якості життя всім місцевим жителям», – повідомив Арсен Аваков.

Він нагадав, що вже декілька тижнів обговорюється план деокупації Донецької та Луганської областей, який має повернути регіон до нормального життя без війни.

«Я кілька тижнів тому оголосив про те, що наразі обговорюється план деокупації Донеччини. Так, цей план складний, він побудований на компромісі та повазі до суверенітету країни, і до прав людей, які тут живуть. І я впевнений, що настануть часи, коли Україна не буде говорити ні про гармати, ні про автомати, ні про кількість обстрілів зранку або ввечері. Ми будемо чітко бачити перспективи не на місяць, а на роки. Цей план буде узгоджений спочатку нашим суспільством, потім на міжнародному рівні. Наша мета – щасливі люди в процвітаючій країні», – заявив міністр.

В рамках робочого візиту до Луганщини Арсен Аваков також ознайомився з роботою місцевих підрозділів Нацполіції, Держслужби з надзвичайних справ та побував на блокпосту НГУ.

«Найбільший блокпост НГУ біля лінії розмежування ми реконструюємо в логістичний центр – для підвищення якості пропуску людей і перекриття трафіку зброї та заборонених вантажів. Гвардія завжди з народом!» – сказав глава МВС.

Міністр внутрішніх справ вручив кращим бійцям, що несуть службу на блокпосту біля селища Макарово Луганської області, державні нагороди.

Аби підтримати бойовий дух та подякувати за відмінну службу міністр розіграв серед правоохоронців два квитки на фінал футбольної Ліги Чемпіонів у Києві.

«На блокпосту НГУ у Станиці Луганської вирішили з Сергієм Князєвим подарувати свої квітки на фінал футбольної Ліги Чемпіонів у Києві – кращим воїнам! Рішення про заохочення попросили прийняти згуртований загін поліцейських та нацгвардійців самостійно. Хлопці, нетривало порадившись, висунули до заохочення розгублених від жари, керівництва та несподіванки, що на них впали, достойників, що «не вилазять з передка». Щасливі капітан поліції з Добробата «Луганськ-1» Олег Слухаренко та майор-нацгвардієць Володимир Єсіков поїдуть до Києва в 3-денну відпустку з відвіданням фіналу». – повідомив Арсен Аваков.