Арсен Аваков: МВС відкрило перший набір курсантів в Авіаційну академію

Авіаційна академія МВС в Кременчуці оголосила про набір за державним замовленням 177 майбутніх пілотів, механіків і авіоніків. Їх підготують за сучасною навчальною програмою, розробленою спільно з фахівцями французької компанії Airbus Helicopters. Про це сьогодні, 26 червня, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Запорука ефективних і якісних рятувальних та спеціальних поліцейських операцій – кваліфіковані пілоти і технічні фахівці. Їх основна мета – надати правоохоронний сервіс і рятувати життя людей, а також безпечно експлуатувати і обслуговувати авіаційну техніку в повному діапазоні завдань і умов служби», – зазначив глава відомства.

Він також повідомив, що в рамках контракту між МВС України і Airbus Helicopters в академії будуть встановлені сучасні тренажери Full Flight Simulator вертольота H225, які забезпечують умови тренувань, максимально наближені до реальних. Крім того проводитимуться практичні заняття на нових вертольотах Н125, які будуть передані навчальному закладу вже в цьому році.

«Уряд підтримав два наших важливих рішення щодо функціонування Авіаційної академії МВС – перерозподіл витрат на її утримання, чим завершили процес передачі навчального закладу Міністерства освіти в систему МВС України, а також питання державного замовлення для підготовки фахівців», – заявив глава відомства.

У майбутньому навчальному році планується прийняти за держзамовленням 28 пілотів, 89 техніків-механіків і 60 авіоніків.

«Ми забезпечимо для пілотів повноцінну льотну практику не на застарілих вертольотах Мі-2, а на сучасних Н125. У кожного випускника буде не менше 170 годин льотної підготовки. Що стосується техніків – вони повинні вже зараз освоювати сервісне обслуговування сучасних вертольотів», – підкреслив Арсен Аваков.

Також було заявлено, що з метою максимально ефективного навчального процесу, викладачі академії пройдуть відповідні курси на заводі у Франції.