Арсен Аваков: МВС України розширює інститут капеланства за підтримки США

Служба військового духовенства вже створена в Національній гвардії та Державній прикордонній службі, однак незабаром буде розширена і на Національну поліцію України. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив сьогодні, 16 листопада, під час зустрічі з капеланами силових структур США.

Міністр підкреслив, що багато працівників органів системи МВС є учасниками бойових дій. В умовах війни на сході і майбутнього миру роль церков дуже важлива.

«У Нацгвардії впроваджена структура капеланського служіння, яка відповідає структурі більшості військових формувань багатьох країн світу. Ми ввели в батальйонах штатні посади військових священиків. На випадок, коли гвардієць виконує бойові завдання в польових умовах, ми розробили і виготовили мобільний комплекс духовної підтримки», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що такої допомоги потребують не тільки бійці Національної гвардії.

«В середньому, поліцейський стає свідком близько 200 критичних ситуацій за свою кар’єру. Правоохоронцям теж потрібна допомога і підтримка, тому капеланська діяльність буде розширена, в тому числі і на поліцію», – сказав Арсен Аваков.

Він наголосив на необхідності створення групи професійної консультації, мережі капеланів, які завжди будуть готові прийти на допомогу.

«Потрібно також підвищувати обізнаність працівників в цьому питанні і створювати доступні програми для підтримки психічного здоров’я», – зазначив глава МВС.

У свою чергу капелани силових структур США висловили готовність допомогти зміцнити інститут капеланства в Україні.

Вони також поділилися досвідом своєї країни і розповіли про програму підтримки поліцейських «Peer support». Вона полягає в тому, що одні поліцейські можуть довіритися іншим. В рамках програми створені неформальні групи і мережі сімей поліцейських, щоб вони могли ділитися власним досвідом і шукати підтримки серед тих, хто їх краще розуміє. З належною підготовкою та навчанням групи Peer Counseling самі можуть долати свої проблеми в рамках спільноти.