Арсен Аваков: МВС та ЄС запускають новий проект в рамках реформи – community policing

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в ході зустрічі з представниками Консультативної місії Європейського Союзу (КМЕС) була досягнута домовленість про надання з боку ЄС організаційної та фінансової підтримки в реалізації нового проекту для Національної поліції України. Очікуваний розмір допомоги від європейських партнерів складе близько 6 млн. євро.

Як повідомив глава відомства, проект буде складатися з двох частин: концепція «community policing» (взаємодія поліції з суспільством) і «сrowd control» (забезпечення громадського порядку).

За словами Арсена Авакова, успішна реалізація даного проекту забезпечить не тільки більш ефективну роботу поліції, але і сприятиме підвищенню рівня довіри населення органам правопорядку.

«Ми плануємо почати цю роботу в трьох регіонах: Київ, Львів і Харків. Я зацікавлений, щоб пілотні проекти були максимально успішними. Ми робимо системні кроки і для нас ці питання є принциповими», – зазначив глава МВС.

Він додав, що паралельно в цих пілотних регіонах буде здійснюватися реформа кримінальної поліції, а також системи ізоляторів тимчасового утримання злочинців. За словами міністра, в рамках напряму «сrowd control» планується створення спеціального поліцейського загону, діяльність якого буде заснована на принципі деескалації напруженості в групах людей і протидія можливим провокаціям під час проведення масових заходів.

«Це буде новий немілітаризований поліцейський підрозділ для забезпечення громадського порядку», – зазначив Арсен Аваков.

При підготовці фахівців для нового підрозділу планується взяти за основу досвід шведських колег, які здійснюють оцінку ризиків проведення переговорів за допомогою так званої «діалогової поліції», і тільки після цього застосовують силу пропорційно отриманій оцінці. Спільна програма є логічним продовженням і поглибленням процесів реформування правоохоронної системи України, вважає міністр.

«Ми готові до практичної реалізації цих ідей, готові надати нашу команду в цій роботі. Головний партнер – поліція Швеції, крім того, будуть залучені фахівці з Данії. Ми добре знаємо реалії України і розуміємо, що неможливо повністю ввести «скандинавську» систему. Сподіваємося разом з вами зробити загальну модель, покладаючись на досвід європейських країн», – зазначив під час зустрічі з міністром внутрішніх справ глава Консультативної місії Європейського Союзу Кястутис Ланчінскас.

Довідка:

Community policing – це проект, метою якого є зміцнення зв’язків між поліцією і суспільством, а також забезпечення безпечних і комфортних умов життя населення та ефективної профілактики правопорушень.

Перш за все, це ознака відкритості правоохоронної системи. За допомогою комунікації та співпраці з місцевими жителями, які завчасно повідомляють про порушення, поліцейським вдається ефективно реагувати. Це ефективний засіб зниження рівня злочинності, який допомагає виявити «гарячі» точки в важкій криміногенній ситуації. А також розробити комплексні стратегії запобігання вчиненню злочинів. Через Громадські консультативні групи брати участь в розробці таких стратегій можуть як депутати місцевих рад, так і представники бізнесу, співробітники державних підприємств і організацій (наприклад, вчителі, лікарі тощо) або лідери релігійних громад. Завдяки такій взаємодії, формується високий рівень довіри з боку громадян.