Арсен Аваков:МВС та берегова охорона Туреччини будуть спільно патрулювати Чорне море

Про це сьогодні, 6 вересня 2018 року, домовились міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та командувач берегової охорони Турецької Республіки Ахмет Кендір.

«З командувачем Берегової охорони Туреччини Ахметом Кендіром проводимо серйозні консультації та роботу щодо спільних дій з нашими прикордонниками-механізми моніторингу та оперативного реагування, спільні групи,обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі», ‑ наголосив Арсен Аваков.

Глава МВС оглянув пункт берегової охорони Туреччини і зазначив, що Україна також має працювати над створенням подібної моделі.

«Ми маємо рівнятися на турецьку модель берегової охорони та прагнути до такого матеріального оснащення. Наразі ведуться напрацювання щодо формату спільних дій берегової охорони Туреччини і українських прикордонників. Ми обговорюємо механізми моніторингу простору і спільне прийняття рішень з тих чи інших ситуацій», ‑ наголосив міністр.

Міністр внутрішніх справ анонсував заплановані у вересні зустрічі українських і турецьких колег, що пройдуть у Києві та Одесі.

Довідка:

Берегова охорона Туреччини (Sahil Güvenlik) – правоохоронне відомство, створене у сучасному вигляді 9 липня 1982 року та входить до складу Міністерства внутрішніх справ Туреччини. При виникненні надзвичайних ситуацій та під час воєнних дій функціонує під командуванням Військово-морських сил. Берегова охорона забезпечує безпеку узбережжя, територіальних та внутрішніх вод: Мармурового моря, проток Босфор і Дарданелли, охорони портів та гаваней; попереджає та запобігає всім видам контрабандної діяльності на морі; проводить пошукові і рятувальні операції.

Берегова охорона охоплює 4 регіональних командування. Підрозділи розміщені у 66 морських портах Туреччини. Штатна чисельність Берегової охорони – 5000 осіб.

Корабельний склад:

  • Корвети – 4 одиниці
  • Кораблі загального призначення – 97 одиниць
  • Малі катера – 73 одиниці

Авіаційний склад:

  • Гелікоптер – 14 одиниць
  • Літак – 4 одиниці