Арсен Аваков: МВС створює новий центр психологічної реабілітації для бійців АТО

Про це 2 жовтня 2017 року, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з Президентом Сенату Австралії Стівеном Перрі.

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Нацполіції України Сергій Князєв, Президент Сенату Австралії Стівен Перрі та Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Меліса О’Рурк.

«За 4 роки війни на Сході нашої країни майже 300 тисяч осіб пройшли бойові дії, і зараз ми повинні зробити все можливе, щоб наші військові отримали необхідну психологічну післявоєнну реабілітацію. Тому зараз працюємо над створенням нового центру психологічної допомоги для бійців АТО. Ми були б вдячні австралійській стороні, якби вони могли поділитися своїм досвідом психологічної допомоги», – заявив Арсен Аваков.

Також міністр зазначив, що в умовах гібридної війни МВС продовжує проводити реформи і запропонував австралійській стороні поглибити двосторонню співпрацю в питаннях безпеки.

«В умовах гібридної війни ми продовжуємо змінювати систему поліції. Ми співпрацюємо з іноземними колегами та Інтерполом. Разом з тим, з низкою країн нас пов’язують двосторонні відносини, які гарантують більш тісну співпрацю і обмін інформацією. Ми пропонуємо вам зробити висновок Меморандум про двосторонню співпрацю», – сказав Арсен Аваков.

Президент Сенату Австралії Стівен Перрі зазначив, що Уряд Австралії обов’язково розгляне пропозицію про поглиблення двостороннього співробітництва в питаннях безпеки і реабілітації військових.

«Ми обов’язково розглянемо питання поглиблення двостороннього співробітництва і підписання Меморандуму з міністром юстиції. А також обговоримо питання про допомогу українським бійцям подолати поствоєнний синдром і адаптуватися до звичайного життя», – повідомив Стівен Перрі.

В кінці зустрічі Арсен Аваков привітав австралійську сторону з тим, що в наступному році міжнародні змагання «Invictus Games» будуть проходити в Сіднеї. Міністр внутрішніх справ запросив австралійську збірну «нескорених» провести спільні тренування з українською командою.

Довідка:

Invictus Games (рус. Ігри нескорених) – міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців і ветеранів, які отримали травми, поранення або захворювання під час або в результаті виконання службових обов’язків. Ігри основані Принцом Гаррі (Принц Генрі Уельський).