Арсен Аваков: МВС сприятиме оснащенню харківського НДЕКЦ новим сучасним обладнанням

19 серпня в ході робочого візиту до Харкова, глава Міністерства внутрішніх справ ознайомився з роботою Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Глава відомства ознайомився з технічним оснащенням і напрямками роботи Центру.

Харківський Центр проводить більше 40 видів досліджень, серед яких дактилоскопічна, трасологічна, балістична, вибухотехнічна експертиза і експертиза холодної зброї.

Науково-дослідний центр оснащений сучасною технікою, яка допомагає проводити експертизи з високим рівнем точності, зокрема, лазерний сканер «Faro Focus 3d», програма «Карат», система візуалізації «Рувіс» і сучасна лабораторія аналізу ДНК.

«З урахуванням складних реалій сьогодення робота цього центру набуває особливого значення. Ми потребуємо в професіоналах такого роду діяльності і для цього нам необхідно нарощувати потенціал і постійно розширювати функціональні можливості криміналістичних центрів », – зазначив міністр.

Для виконання масштабних завдань потрібно більш масштабна техніка. Тому, за словами Арсена Авакова, МВС сприятиме виділенню Харківському НДЕКЦ нового сучасного обладнання, яке підвищить ефективність роботи центру.

Довідка:

«Faro Focus 3d» – портативний лазерний сканер, який дозволяє створювати тривимірну цифрову модель навколишнього простору і фіксувати найменші деталі.

«Карат» – програма, завдяки якій фахівці можуть моделювати ДТП, щоб з’ясувати за яких обставин сталася сутичка. Така візуалізація допомагає наочно бачити картину події, а не спиратися тільки на свідчення учасників або очевидців.

«Рувіс» – система візуалізації, за допомогою якої здійснюється пошук відбитків в ультрафіолетовому випромінюванні. При цьому сам слід не пошкоджується і це дозволяє експертам-генетикам провести подальші дослідження.