Арсен Аваков: МВС співпрацює з урядом США в рамках розслідування махінацій співробітниками групи компаній «Ostchem»

У Міністерстві внутрішніх справ створено спеціальну робочу групу, яка активно взаємодіє з Федеральним бюро розслідувань США в рамках кримінального провадження за фактом розкрадання державного майна посадовими особами в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, що діяльність співробітників цієї компанії призвела до того, що Україна недоотримала кошти в розмірі 5,7 млрд. грн.

– Це перший крок щодо забезпечення інтересів держави, але він не останній. Планується ряд інших заявив Арсен Аваков

Міністр зазначив, що розслідуванням займається Головне слідче управління МВС. В рамках цього виробництва, в інтересах держави, було заарештовано 500 млн. м3 природного газу, що належить підприємствам групи компаній «Ostchem».

«Відповідно до запитів з боку США створена робоча група. Ми взаємодіємо з співробітниками ФБР. Уже протягом кількох днів відбувається обмін матеріалами з цілого ряду епізодів даного розслідування. Вважаю, що це буде корисно як для українського, так і для американського правосуддя, які мають претензії до пана Фірташа», – зазначив міністр внутрішніх справ.

– Поряд з цією ситуацією спливає ряд інших гучних прізвищ і резонансних злочинів, які можуть бути використані в спекулятивних інформаційних атаках. Це пан Каськів (екс-глава Держінвестпроекту). Також є питання до пана Льовочкіна (екс-глави адміністрації президента України). В рамках чинного законодавства МВС не може сьогодні розголошувати додаткову інформацію про фігурантів вказаної справи. Як тільки це стане можливим – ми обов’язково вас проінформуємо – повідомив Арсен Аваков.