Арсен Аваков: МВС скорочує кількість генералів

Міністр внутрішніх справ повідомив, що МВС розроблено проект скорочення штатів генеральських посад і звань зі 194 до 95 у всіх воєнізованих та правоохоронних формуваннях, що входять в сферу управління відомства.

«Ми поважаємо наших бойових і заслужених генералів! І тим важливіше ця реформа кадрової військової вертикалі. Менше пакетних бюрократичних структур і амбіцій. Більше уваги до тих, хто виконує завдання під керуванням нечисленного, але високопрофесійного і гідного генералітету», – підкреслив міністр.

Згідно з дорученням Президента України Петра Порошенка, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков подав на затвердження проект скорочення генеральських посад:

  • Прикордонна служба (з чисельністю близько 42 тис. співробітників): зараз – 74 генерала, пропонується залишити -14;
  • Національна гвардія (46 тис. співробітників): зараз – 38, пропонується – 18;
  • Служба з надзвичайних ситуацій (73 тис. співробітників): зараз – 27, пропонується -21;
  • Національна поліція і МВС (175 тис. співробітників): зараз – 57, пропонується – 42.

«Непрості останні роки показали, хто є хто – і визначили одну з найважливіших парадигм успіхів і перемог у військовій сфері – повага до бійця і офіцера. Повага до офіцера і його військового звання. Звання, яке не є розмінною монетою на паркетно-штабному  ярмарку марнославства. Звання, яке поважають у війську і суспільстві – яке потрібно заслужити доблестю, честю і наполегливою працею! В цьому суть розпочатої Президентом реформи структурних співвідношень звань в воєнізованих та правоохоронних формуваннях. МВС готове до цієї реформи на всіх рівнях – і ми підтримуємо її!» – підкреслив Арсен Аваков.