Арсен Аваков: МВС розриває контракт з керівником казенного підприємства «Форт»

Про це сьогодні, 23 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив на засіданні розширеної колегії МВС.

«За допущені прорахунки, неефективні рішення і порушення, які призвели до значних фінансових втрат, керівництво МВС прийняло рішення, і я підписав відповідний наказ про розірвання контракту з керівництвом і начальником науково-виробничого об’єднання «Форт» Віктором Писаренко. Він звільнений. Поліція проводить слідчі дії на основі аудиторської перевірки», – сказав Арсен Аваков.

Під час колегії директор департаменту внутрішнього аудиту МВС Олександр Грибовський зазначив, що за результатами аудиту виявлено порушень і неефективного витрачання коштів на загальну суму 32,5 млн. грн. З них – ті, що вже призвели до втрат на загальну суму 2,4 млн. грн.

Стало відомо, що підприємство мало прострочену заборгованість по виплаті заробітної плати з червня 2018 року, яка постійно нарощувалася і станом на серпень поточного року склала майже 33 млн. грн. І це при тому, що керівництво весь час звітувало про її відсутність. Тільки завдяки втручанню міністерства, яке фактично за аналогією з банківською сферою змушено було запровадити  роботу  тимчасової адміністрації, в даний час ця заборгованість погашена. Обурює, що наявність такого боргу не заважала керівнику безпідставно отримувати премії, загальна сума яких склала 465,5 тис. грн.

Кричущі факти безгосподарності призвели до втрат підприємства в розмірі 10 млн. грн – на сплату різних штрафів, пені тощо

Казенне науково-виробниче об’єднання «Форт» відомо як підприємство, що займається розробкою і виробництвом стрілецької зброї, боєприпасів і спецзасобів. Сьогодні це єдиний завод, на якому створено повний замкнутий цикл виробництва патронів для неавтоматичної зброї. А в найближчих планах – створення ще й лінії повного циклу з виробництва патронів для автоматичної.