Арсен Аваков: МВС придбає 13 українських літаків Ан-178 для Єдиної авіаційної системи безпеки і захисту

Про це сьогодні, 17 червня, заявив міністр внутрішніх справ України на міжнародному авіаційно-космічному салоні «Paris Air Show- 2019», який традиційно проходить в Ле-Бурже у Франції.

«Міністерство внутрішніх справ закупить 13 українських літаків Ан-178 для бійців Національної гвардії і рятувальників ДСНС. Контракт домовилися підписати вже восени. Це перші літаки з українськими та європейськими, але без російських комплектуючих. Восени планується демонстраційний політ нової машини. Через три роки літаки вже будуть на службі», – розповів Арсен Аваков.

Також глава відомства відзначив, що за технічними характеристиками цей літак – кращий в своєму класі.

«Ан-178 підходить нам за всіма технічними характеристиками. Він буде використовуватися ДСНС для рятувальних операцій і гасіння пожеж, а також для цілей Національної гвардії, включаючи десантування та перевезення. Це класичний військово-транспортний літак», – сказав він.

Керівник авіаконцерну «Антонов» Олександр Донець розповів, що технологічний процес з виготовлення спеціалізованих літаків для МВС вже запущений.

«Ми досягли консенсусу в технологічних моментах, пов’язаних з комплектацією цієї машини. Реальна робота над літаками вже почалася. Це буде сучасний цифровий літак з сертифікатом експлуатації», – зазначив він.

В цьому році в Ле-Бурже український авіаконцерн «Антонов» представив ряд своїх сучасних програм, серед яких сімейство регіональних літаків Ан-1х8 і перспективний військово-транспортний літак короткого зльоту і посадки Ан-188.