Арсен Аваков: МВС продовжує реалізацію проектів авіаційної та морської безпеки

Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив сьогодні, 11 травня, під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30».

«У місті Ніжин Чернігівської області розгортається інфраструктура обслуговування авіаційної техніки МВС. Там будуть обслуговуватися вертольоти ДСНС, прикордонників, Нацгвардії і поліції. У перспективі цей майданчик стане центром технічного обслуговування вертольотів також для наших європейських партнерів», – сказав міністр.

В кінці 2020 року на баланс Національної поліції був переданий вертолітний майданчик «Канів» в Черкаській області. На його базі створено Центр авіаційного забезпечення Нацполіціі.

Арсен Аваков зазначив, що в планах на цей рік – отримання ще 28 вертольотів для потреб усіх служб системи МВС. Зараз Національна поліція отримала перші 2 сучасних гелікоптера H145 Airbus Hellicopters, 2 вертольоти Н125 отримала Держприкордонслужба, 8 машин – вже приступили до роботи в Державній службі з надзвичайних ситуацій, а також Нацгвардії.

Глава МВС також зазначив, що в цьому році спільно з Міністерством охорони здоров’я МВС ввело систему аеромедичної евакуації та підтримки трансплантології із залученням авіації МВС.

«Українці отримають максимально швидкий доступ до особливої ​​медичної допомоги в ситуаціях, загрозливих їх життю та здоров’ю. Це критично важливо у важкодоступних і віддалених районах країни», – сказав він.

Арсен Аваков зазначив, що МВС зараз реалізує, а також планує почати в цьому році кілька масштабних проектів.

«В рамках міжурядової Угоди з Французькою Республікою – триває активна співпраця щодо посилення морської безпеки і охорони кордону України. Завдяки цьому проекту українські прикордонники отримають сучасні катери, а промисловість України – технології щодо їх подальшого впровадження», – сказав він.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що локалізація 25 відсотків виробництва буде здійснена на суднобудівному заводі «Нібулон» в Миколаєві. Таким чином, українські корабели отримають досвід міжнародної кооперації та доступ до сучасних світових технологій виробництва швидкісних суден.

Сьогодні, в рамках проведення Всеукраїнського форуму «Україна 30» МВС продемонструвало сучасну техніку, яка використовується всіма підрозділами системи міністерства.