Арсен Аваков: МВС презентувало нову стратегію протидії торгівлі людьми

Про це сьогодні, 15 грудня 2016 року, повідомив міністр внутрішніх справ в ході панельної дискусії «Сучасні виклики і шляхи протидії торгівлі людьми в стратегії реформ МВС».

У заході взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, заступник глави МВС з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва, в. о. Голови Національної поліції України Вадим Троян, представники міжнародних та вітчизняних громадських організацій, незалежні експерти.

Учасники обговорили проблеми та перспективи розвитку механізмів протидії торгівлі людьми в Україні, а також представили нові методи підвищення ефективності розслідування злочинів в цій сфері.

«Сьогодні зміцнення співпраці між суб’єктами протидії торгівлі людьми – один з пріоритетних векторів роботи МВС. Налагодивши взаємодію, ми забезпечимо всі умови для успішного захисту постраждалих, виявлення і розслідування злочинів. Вивчивши і систематизувавши кращі практики, ми створимо відповідні механізми для проактивного реагування на ті виклики, з якими ми стикаємося щодня. І звичайно, надважливим елементом цієї системи є моніторинг – ми повинні відпрацювати цю практику і визначити чіткі індикатори прогресу та ефективності протидії торгівлі людьми в Україні», – підкреслив Арсен Аваков.

Відзначимо, з 2011 по 2015 рр. за офіційними даними близько тисячі людей постраждали від незаконної торгівлі людьми в Україні. Серед потерпілих – 540 жінок і 46 дітей. За результатами розслідувань були арештовані 222 особи.

«21 листопада завдяки скоординованій роботі  наших поліцейських запобігли спробі здійснення «продажу» тринадцятирічної дитини. Ми визнаємо той факт, що жертв значно більше. На жаль, не всі з них звертаються за захистом і допомогою до правоохоронних органів», – додав глава відомства.

У структурі Національної поліції діє спеціальний Департамент боротьби зі злочинами (БЗТЛ), пов’язаними з торгівлею людьми. В цілому по всій Україні в підрозділах БЗТЛ задіяно приблизно 350 співробітників поліції.

Крім того, в пунктах пропуску через державний кордон співробітники прикордонної служби щодня попереджають і виявляють правопорушення, пов’язані з торгівлею людьми.