Арсен Аваков: МВС повертає територіальній громаді Буська (Львівська область) перлину архітектури

Міністр внутрішніх справ повідомив, що Кабінет Міністром прийняв постанову, згідно з якою палацовий комплекс Бадені в місті Буськ Львівської області повертається з власності територіальної громади після десятиліть бюрократичної тяганини.

За словами глави МВС, сьогодні вдалося узгодити позицію шести відомств, що дозволить повернути пам’ятник архітектури в муніципальну власність і створити на базі палацу Бадені музейний комплекс.

«І ось, нарешті, сьогодні бюрократи шести відомств здалися. Як на мене, Кабмін прийняв історичне рішення. Тепер палац буде використовуватись, як належно: Він стане туристичним центром, відреставрований музейний комплекс, буде берегти історію свого часу і міста, та радувати гостей», – підкреслив Арсен Аваков.

 

Довідка:

Палац графа Казимира Фелікса Бадені побудований в місті Буськ Львівської області в 1810 році поміщиком В. Світом як житловий будинок і канцелярії. Намісник Галичини К. Бадені придбав його в 1876 р. і перебудував під власну літню резиденцію.

Одночасно з палацом був закладений парк, алеї якого плавно спускаються до Бугу. Комплекс становлять основне центральне двоповерхову будівлю і два бокових крила. Архітектурною родзинкою комплексу є двох’ярусний портик з колонами і балконом з балюстрадою. В інтер’єрах зберігся старовинний паркет, викладений сімома кольорами, а також ліпний герб графської родини Бадені.

Після закінчення Другої Світової війни палац Бадені знаходився в розпорядженні міністерства оборони СРСР. З 1961 по 2004 рік в комплексі розташовувався військове містечко з казармами і канцелярією.

Після розформування військової частини палац був порожній, проте залишався на балансі МО України. У 2009 році в якості об’єкта нерухомості був переданий на баланс МВС України.

У планах правоохоронного відомства було розміщення в ньому пункту утримання незаконних мігрантів. Однак, громадськість Львівської області виступила з рішучим протестом проти перебудови історичного комплексу. В результаті сім років палац Бадені і навколишній парк перебували на балансі МВС, але не використовувалися.

25 травня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України палацовий комплекс «Палац Бадені» повернуто у власність територіальної громади міста Буськ Львівської області.