Арсен Аваков: МВС передасть Державному музею Голодомору-геноциду історичні кримінальні справи 1932/33 років

Глава МВС Арсен Аваков і директор Національного музею Голодомору-геноциду підписали Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію, в рамках якого МВС передасть до фондів музею оцифровані кримінальні справи періоду 1932-33 року. На церемонії підписання на Меморіалі жертвам Голодомору в Києві міністр внутрішніх справ передав музею два перших артефакта.

“Для мене, харків’янина, тема Голодомору-геноциду є особливою, тому що саме Харківщина була так званої “столицею”цього злочину. Я особисто спілкувався зі свідками, які пережили ті страшні 17 місяців з квітня 1932 по листопад 1933 років. Я слухав їхні спогади і дивився в очі, які бачили смерть від голоду на нашій багатій, родючій українській землі.

Тому для мене відкриття архівів і оприлюднення документів того періоду – не тільки професійне, але й особисте питання відновлення історичної справедливості!

Сьогодні ми підписали Меморандум про співпрацю між МВС і Національним музеєм Голодомору-геноциду, в рамках якого МВС передасть до фондів музею історичні кримінальні справи, які досі зберігаються в наших архівах.

Важливо підкреслити, що ми передаємо матеріали в оцифрованому вигляді, що робить їх доступними в повному обсязі не тільки для відвідувачів музею, а й у віртуальній експозиції.

 

 

 

 

 

 

 

 

Перша справа відкрита за так званим “Законом про п’ять колосків”. За спробу винести з колгоспного поля жменю зерна громадянин Шляпін в Херсонській області був розкуркулений і засуджений до 10 років трудових таборів разом з дружиною і дітьми.

Друга справа відкрита за фактом канібалізму в Херсонській області. Люди, доведені штучним голодом до божевілля радянською владою вважалися не хворими, а злочинцями і суворо каралися.

Ці страшні речі – сторінки історії України, її незагойні рани.

Радянський режим послідовно знищував національне громадянське суспільство в Україні: після інтелігенції і духовенства настала черга селян.

Навесні 33-го, за даними істориків, в Україні кожну хвилину помирало від голоду 17 чоловік, 1000 людей щогодини і близько 25 тисяч в день. Майже половина загиблих – діти від 6 місяців до 17 років!

А за спробу вижити або врятувати дітей українців карали з усією жорстокістю репресивного режиму – розстрілами, в’язницею або вигнанням з рідної землі.

Голодомор – це злочин, що не має терміну давності! Ми засуджуємо катів українського народу і пам’ятаємо про тисячі загублених ними душ!

Саме тому необхідно відновити справедливість, максимально оприлюднити факти геноциду, назвати імена злочинців і реабілітувати несправедливо засуджених.

Ми передаємо ці справи в музей, щоб дати можливість нащадкам дізнатися справжню історію своєї країни, зафіксувати факт політичного характеру організованого Голодомору, дати юридичну оцінку злочинного режиму на рівні світової спільноти.

Через стільки років, з нашого з вами сьогодні, змушений сказати, що той же ворог і сьогодні не зупинився! Радянська, комуністична, тоталітарна система продовжує свої віроломні спроби знищити Україну – анексувавши Крим і розв’язавши війну на Сході.

Але нас не зламати – ні голодом, ні військовою агресією!

Слава Україні! “, – сказав Арсен Аваков у своєму виступі під час церемонії підписання Меморандуму з Національним музеєм Голодомору-геноциду.