Арсен Аваков: МВС не дасть згоди на жоден авіаційний чартер, якщо не буде забезпечена 100% обсервація

Про це сьогодні, 1 квітня, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

«Пасажирське авіасполучення – закрите. Винятки будуть рідкісні і тільки окремим рішенням – зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів з подальшим тестом ПЛР. Тільки так – і не потрібно проклять! Заради безпеки мільйонів – ми підемо на незручності для кількох тисяч!» – повідомив глава МВС.

За його словами, після звернення 13 березня Президента України до наших громадян повернутися додому в зв’язку з епідемією і не планувати поїздок за кордон, деякі люди проігнорували попередження і поїхали на відпочинок.

«Кожен третій, який повернувся на цьому скандальному спеціально організованому рейсі вилетів з країни на Балі 13, 14, 15 березня. Тобто люди наплювали на попередження та прохання. У світі бушує пандемія, а вони вирішили через півсвіту у відпустку злітати. Це – свинство, не по закону, не по суду – по совісті. Ви погуляли, а тепер хочете додому, може, пронесе, і плювати вам на безпеку інших??? Так не можна! Це нечесно по відношенню до мільйонів людей, що живуть в країні», – підкреслив міністр.

Статистика говорить, що більше 75% випадків зараження коронавірусом у Києві – люди, які прилетіли літаками, 25% вторинне зараження від них  – вже у Києві …

Глава МВС додав, що найближчими днями у тих, хто зараз перебуває на обсервації в київських готелях, візьмуть матеріали для проведення високоточного аналізу ПЛР.

«За результатами тесту, якщо ураження вірусом не буде виявлено, поліція відвезе кожного по домівках під жорстке зобов’язання з жорсткою домашньої ізоляцією і контролем з боку правоохоронців і санітарних лікарів. Ті, хто втік з автобусів і ухилився від обсервації (всі громадяни встановлені), вже отримали адміністративні протоколи або будуть піддані санкції – штраф від 17 000 гривень. Якщо у когось з пасажирів рейсу буде виявлений вірус, поліція прийме рішення про пред’явлення звинувачень відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України – аж до арешту і утримання під вартою до 3-х років», – зазначив Арсен Аваков.

Нагадаємо, що Національна поліція вже оформила 3120 адмінпротоколів за порушення правил карантину та відкрила 33 кримінальних провадження: 19 – за ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням) Кримінального кодексу України і 14 – пов’язані з порушенням карантинних заходів.

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території країни діє режим надзвичайної ситуації. Для забезпечення карантинного режиму і охорони громадської безпеки на службі знаходиться більше 18 700 правоохоронців. З них 16 100 поліцейських. 2500 військовослужбовців Національної гвардії і 100 співробітників ДСНС України.