Арсен Аваков: МВС ліквідує Департамент захисту економіки НПУ і передає його в Службу фінансових розслідувань

Сьогодні на колегії МВС Арсен Аваков разом з першим помічником президента Сергієм Шефіром та міністром фінансів Оксаною Маркаровою обговорили створення єдиної служби фінансових розслідувань, яка буде наділена всіма повноваженнями для ефективної роботи і створення довіри з боку чесного бізнесу. Як результат – прийнято рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки Нацполіції.«Сьогодні в державі гостро стоїть питання створення єдиного органу, який буде займатися боротьбою з фінансовими і економічними злочинами – Служби фінансових розслідувань. Сьогодні з цього питання буде відповідна нарада в РНБО. Ми повинні зробити перші кроки, пропоную прийняти рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки НПУ. Це необхідний крок у напрямку подальшого розвитку загальнодержавної системи контролю за фінансовими потоками», – сказав Арсен Аваков.

За словами міністра фінансів Оксани Маркарової питання створення єдиного органу з розслідування фінансових злочинів надзвичайно актуальне:

«Фінансові злочини стають більш складними: одна податкова з багатьма злочинами впоратися не може, як і один департамент Нацполіції або СБУ. Зараз є можливість досить швидко перейти до створення єдиного органу і створити необхідну Службу після прийняття відповідного законопроекту. МВС в даному випадку робить перший крок, щоб зробити можливим цей процес».

«Ми вважаємо, що повинні бути ліквідовані підрозділи розслідування економічних злочинів в СБУ, МВС і ДФС. І всі ці функції повинні бути передані Службі фінансових розслідувань», – підкреслив Арсен Аваков.