Арсен Аваков: МВС контактує з ФБР по Фірташу кожен день

Дмитро Фірташ може прибути на допит в Україну для проведення слідчих дій. Відповідна повістка вже була йому надіслана. Про це в інтерв’ю «ЛігеБізнесІнформ» розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він нагадав, що МВС розслідує справу стосовно групи компаній Ostchem, власником яких, в тому числі, є Дмитро Фірташ. Ця група компаній звинувачується в нанесенні державі збитків в розмірі 5,7 млрд. грн. через шахрайські схеми.

«Ці суми доведені і пред’являються наслідком. Менеджери компаній, які брали участь у цій схемі, разом з менеджерами НАК Нафтогаз України і дочірньою компанією НАК Нафтегаз, є прямими фігурантами цієї справи. Деякі з них дають свідчення про те, що це все проводилось за безпосередньої участі і керівництві злочинною групою з боку Дмитра Фірташа.

Саме тому він в процесі виклику на допит. Це процесуальна ситуація в рамках справи по Ostchem. Відносно особисто Фірташа зараз розслідування не проводиться. Разом з тим є підстави вважати, що Фірташ – один з учасників цієї схеми. Це гіпотеза звинувачення, поки немає рішення суду», – розповів Аваков.

За його словами, в процесі розслідування махінацій групи компаній Ostchem і пов’язаних газових компаній з цього і ряду інших напрямків, наслідок стикається з їх міжнародною діяльністю, і перетинається з інтересами, які має американське уряд і ФБР щодо цієї персони.

Аваков нагадав, що ФБР пред’явила Фірташу ряд звинувачень, і зазначив, що МВС постійно контактує з Федеральним бюро розслідувань з цього питання.

«Ми це робимо кожен день. Вони сприяють нам, ми сприяємо їм. Це нормальний процесуальний діалог, яким я задоволений і який, я сподіваюся, буде мати результат. В рамках процедур, які ми проводимо, ми будемо надавати правову допомогу колегам. Те ж саме роблять вони. Не виключено, що будемо проводити деякі спільні слідчі дії.

Пан Фірташ може прибути на допит в Україну для проведення слідчих дій. Порядок така йому ще не вручена, але вона відіслана йому. Ми будемо клопотати, щоб він отримав її через процедуру міжнародного слідчого доручення, перебуваючи в Австрії. Сподіваюся, ми зможемо його допитати – або в Україні, або його екстрадують в США, і там ми зможемо провести процесуальні дії », – зазначив міністр внутрішніх справ.