Арсен Аваков: МВС ініціює індексацію пенсій ОВС з урахуванням грошового забезпечення поліцейських

Про це сьогодні повідомив міністр внутрішніх справ під час зустрічі з ветеранами та пенсіонерами відомства. Крім того, Арсен Аваков заявив, що 20 грудня стане днем вшанування ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ і Національної поліції.

«Для мене принципово важливо, щоб ми не піддавали тотальній критиці те, що було раніше. Тисячі ветеранів міліції здійснювали ратні подвиги, боролися зі злочинністю і будували систему МВС – про це ми не повинні забувати. Національна поліція змінюється і реформується відповідно до вимог часу і одним з ключових компонентів цих змін повинна бути інтеграція позитивного досвіду ветеранів органів внутрішніх справ, які вірою і правдою служили правоохоронній системі», – зазначив Арсен Аваков.

На сьогоднішній день в рядах ветеранів ОВС – 330 тис. чоловік з досвідом служби понад 50 років. Багато з них внесли вагомий внесок у зміцнення законності та правопорядку, правового і соціального захисту. З нагоди Дня ветеранів і пенсіонерів системи МВС та Національної поліції Арсен Аваков привітав колишніх співробітників і вручив відомчі нагороди.

«Сьогодні існує цілий ряд бюрократичних перепон, через які ветерани не можуть отримувати гідну пенсію, індексовану в зв’язку зі змінами в Нацполіції. Моя принципова позиція: тисячі ветеранів, які віддали своє здоров’я і роки служби, щоб чесно служити Україні, повинні бути захищені законом. Я не дозволю, кому-небудь використовувати долі людей, як козир у політичній грі», – заявив глава відомства.

Наказом міністра на базі МВС створено спеціальну робочу групу, яка прирівняє посади колишніх працівників органів внутрішніх справ до поліцейських. До неї увійшли представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів, Пенсійного фонду, Міністерства внутрішніх справ, а також представники ветеранських та профспілкових організацій ОВС.

Відзначимо, що 17 грудня 2016 року, під час спільної наради керівництва МВС і представників ветеранських та профспілкових організацій органів внутрішніх справ були сформовані основні положення меморандуму про співпрацю. Спільно з Міністерством соціальної політики планується створити єдиний реєстр колишніх працівників органів внутрішніх справ та Національної поліції України, які користуються пільгами і отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».