Арсен Аваков: МВС ініціювало зміни у виборчому кодексі України

Міністерство внутрішніх справ ініціювало зміни до виборчого кодексу і готується до забезпечення прозорості виборчого процесу. Про це сьогодні, 21 серпня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«На сьогоднішній день термін охорони виборчих дільниць до виборів складає 8 днів. Це дуже велике навантаження на весь особовий склад. Тому, ми будемо виходити з ініціативи – охорона ділянок три дні. Цю ініціативу вже розглядає відповідний комітет Верховної Ради», – зазначив він.

Арсен Аваков зазначив, що необхідно скоригувати ще кілька положень виборчого законодавства, наприклад, порядку зміни місця голосування, які раніше регулювалися за допомогою так званих відкріпних талонів. Якщо хтось живе у Василькові, а на момент виборів пішов і перереєструвався де-небудь в Броварах, тому що там подруга балотується в мери, наприклад. Щоб припинити такі махінації, ми також зробимо одну невелику поправку.

Глава відомства закликав усіх учасників виборчого процесу діяти в рамках закону.

«Ми вже зараз бачимо в деяких регіонах неадекватну активність: побудова мереж, використання підкупу виборців і так далі. Ми дуже розраховуємо, що пара-трійка публічних покарань таких діячів призведе до того, що баланс в системі збережеться, і використання мереж не буде реалізовано. У всіх інших випадках, після консультацій з ЦВК і з Громадянською мережею «ОПОРА», ми бачимо, що ми можемо забезпечити чесні, прозорі та адекватні вибори», – підкреслив міністр.