Арсен Аваков: МВС дякує уряду Китаю за підтримку в технічній модернізації ДСНС

Сьогодні, 26 грудня, в МВС відбулося підписання угоди про передачу урядом Китайської Народної Республіки техніки для ДСНС України. В рамках вже другого спільного проекту китайські партнери безкоштовно передали українським рятувальникам 52 одиниці спеціальної аварійно-рятувальної техніки та обладнання на суму понад 318 млн. гривень.

Акт передачі техніки підписали Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей і керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Микола Чечоткін.

Під час зустрічі глава відомства Арсен Аваков заявив, що сьогоднішня подія – це важливий крок в процесі повного технічного переоснащення ДСНС.

«Я вдячний нашим китайським партнерам за системну підтримку і готовність простягнути руку дружби і допомоги в складний час», – сказав міністр.

Варто відзначити, що вперше від уряду КНР Державна служба з надзвичайних ситуацій отримала інженерну техніку і обладнання у 2016 році. Протягом 2016-2017 було передано 57 одиниць техніки та обладнання. Це пожежні автопідйомники, автодрабини, автомобільні крани, бульдозери і автогрейдери загальною вартістю понад 187 млн. гривень.

«Отримана техніка підвищила ефективність роботи наших правоохоронців під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Особливо допомога відчутна в тих районах, де люди страждають від наслідків військової агресії. Разом з вами ми успішно реалізовуємо проект, який допомагає зберегти не одне людське життя», – сказав Арсен Аваков

Відзначимо, що в рамках нинішньої угоди ДСНС отримало: пожежні автопідйомники та драбини – 16 одиниць, гусеничні бульдозери – 10, автогрейдери – 10, а також 16 автомобільних кранів. Найближчим часом після проходження відповідного навчання співробітники територіальних підрозділів зможуть використовувати техніку в роботі.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей сказав, що він завершує свою каденцію на посаді посла в Україні, і тому передача техніки стала чудовим приводом для останньої зустрічі на цій посаді з колегами з МВС.

«У моїй дипломатичній службі головна місія – сприяти дружбі між нашими двома державами. Тому сьогоднішній захід – це прекрасна можливість, щоб поставити крапку в моїй діяльності як посла в Україні», – сказав пан Ду Вей.