Арсен Аваков: МВС буде належним чином реагувати на заяви про правопорушення в НАЗК

На засіданні Уряду міністр внутрішніх справ звернувся до членів Кабміну з проханням про прийняття чіткого рішення і, в свою чергу пообіцяв належним чином реагувати на звернення про правопорушення в НАЗК, які надійшли як від самого агентства, так і від народних депутатів.

Арсен Аваков повідомив, що до Міністерства внутрішніх справ надійшов лист від керівника Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак з вимогою провести розслідування щодо діяльності співробітників НАЗК Руслана Радецького та Руслана Рябошапки.

Також в МВС надійшов лист від керівника одного з Департаментів НАЗК з проханням розслідувати факти корупції в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

«Чиновник з НАЗК передав лист з доповненнями, об’ємом в 311 сторінок, для того, щоб наше відомство могло скласти протокол про адміністративне правопорушення відносно пана Радецького. У листі йдеться про те, що Руслан Радецький надав “привілеї” суддям, які раніше вели провадження стосовно нього … і виправдали …», – повідомив міністр внутрішніх справ.

Ще один документ надійшов від депутата Лещенко – щодо дій голови НАЗК Наталії Корчак і її заступника Руслана Радецького, які полягали в нарахуванні необґрунтованих премій і надбавок до виплат.

«Я назву деякі цифри з даного листа. Зарплата глави НАЗК Корчак за жовтень склав 121 234 грн., оклад становив 29 тис.грн. При цьому надбавка за вислугу – 50%, надбавка за інтенсивність роботи – 100%. Премія за жовтень – 60%, додатково на відрядження – 30 тис. грн. У свою чергу, пан Радецький отримав за жовтень 239 тис. грн. зарплати, з них оклад – 28 тис. грн., всі інші надбавки за інтенсивність праці, премія за жовтень – 170%. Вибачте, але це якийсь нонсенс, що мені з цим робити?! Ми йдемо до НАЗК, складаємо протоколи про корупцію відносно всіх там присутніх. Давайте приймати рішення. Я не буду брати на себе відповідальність не робити кроки щодо цих заяв. Ми законним способом будемо рухатися далі», – підкреслив Арсен Аваков.

Володимир Гройсман підкреслив, що дотримується своєї раніше озвученої точки зору про необхідність написати заяву про відставку всьому керівництву НАЗК. І доручив опрацювати механізми розслідування та оцінки діяльності керівництва НАЗК. Він також зазначив, що пані Корчак вже вдруге не з’явилася для звіту на засіданні Кабінету Міністрів.