Арсен Аваков: Міжрелігійна та міжнаціональна злагода в суспільстві – один із пріоритетів МВС

Про це сьогодні, 7 квітня, повідомив міністр внутрішніх справ під час зустрічі зі спеціальним посланцем Державного департаменту США з питань моніторингу та боротьби з антисемітизмом Еланом Карром.

«Збереження міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння в українському суспільстві залишається пріоритетом для Міністерства внутрішніх справ. Твердо переконаний, що будь-які прояви нетерпимості, расизму, антисемітизму, національної та релігійної ворожнечі у нинішній непростий для України час слід розглядати як свідому ворожу провокацію, спрямовану проти цивілізованого суспільства, національної консолідації та єдності нашої держави», – сказав Арсен Аваков.

Міністр запевнив, що Нацполіція рішуче реагуватиме на будь-які спроби підриву міжнаціонального миру і суспільної довіри, аби кожен громадянин України відчував себе впевнено і захищено.

Відзначимо, в Україні найнижчий рівень насильства на ґрунті антисемітизму серед країн Центральної і Східної Європи. Лише п’ять відсотків українців не хочуть бачити представників інших національностей на ключових постах своєї держави. Для порівняння: у Вірменії – 32%, Литві – 23%, Румунії – 22%, Польщі – 18%

«Протягом минулого року в Україні не сталося жодного нападу на ґрунті антисемітизму», – додав глава МВС.

Елан Карр відзначив діяльність МВС на шляху подолання проявів антисемітизму в Україні та запевнив у підтримці з боку Державного департаменту США.

«Україна – це дружнє місце для євреїв. Факт того, що у вас відсутнє насильство на ґрунті антисемітизму, мене щиро вражає», – повідомив спеціальний посланник Держдепу США.

Довідка:

Елан Карр – американський юрист, призначений спеціальними посланником США з питань моніторингу та боротьби з антисемітизм у лютому 2019 року. Карр народився в Нью-Йорку в родині ізраїльтянина. Під час Іракської війни служив офіцером у юркорпусі. Займав пост заступника окружного прокурора Лос-Анджелеса, а також очолював єврейську спільноту міста.