Арсен Аваков: Мільйони знищених комуністичним режимом в 1932-1933 рр. – ніхто не поніс покарання, ніхто не покаявся

24 листопада 2018 року в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Глава МВС Арсен Аваков, голова НПУ Сергій Князєв, а також прем’єр-міністр України 2014-2016 рр., член колегії МВС Арсеній Яценюк вшанували пам’ять жертв Голодомору в Харкові.

 

Згідно з історичними дослідженнями, Голодомор був цілком свідомою політикою Сталіна щодо українського селянства, актом примусу і залякування, відповіддю на непокору і спротив політиці насильницької колективізації і русифікації. В результаті штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках загинуло 7 мільйонів чоловік.

Голодомор 1932-1933 років в Україні був визнаний актом геноциду на регіональному та муніципальному рівні багатьма країнами (Канада, Великобританія, Австралія та ін.).

«Вшанували пам’ять біля Меморіалу жертвам Голодомору, який ми встановили на кордоні Харкова 10 років тому. Мільйони, знищених комуністичним режимом – ніхто не поніс покарання, ніхто не покаявся. Можливо, тому ми знову платимо життями українців за незалежність. Вічна пам’ять безвинно вбитим, вічна пам’ять заради майбутнього і свободи», – сказав Арсен Аваков. 

Довідка:

Меморіальний комплекс в Харкові побудований з метою відновлення історичної пам’яті про жертви тоталітарного комуністичного режиму і в пам’ять про українських селян, які померли від голоду в Харківській області. Автор скульптурної композиції Олександр Рідний.

Будівництво Меморіального комплексу почалося у вересні 2008 року з ініціативи голови Харківської обласної адміністрації Арсена Авакова. Пам’ятник являє собою бронзову скульптурну композицію висотою 6 метрів (чоловік, дитина і жінка з піднятими руками). Фінансування проекту здійснюється за рахунок благодійних внесків (освоєно 3,5 млн. грн.).