Арсен Аваков: Ми вдячні Японії за підтримку на шляху реформування правоохоронного відомства

Під час зустрічі міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шигекі Сумі обговорили готовність японської сторони направити в Україну експерта, який буде працювати на постійній основі в якості консультанта Національної поліції України з питань роботи поліції з громадськістю.

Глава МВС повідомив, що в Одеській області вже почалася процедура розмитнення поставлених в Україну 635 одиниць автомобілів з гібридною силовою установкою MitsubishiOutlander PHEV:

«З метою забезпечення органів і підрозділів поліції сучасним автотранспортом, придатним для виконання покладених на них службових завдань, Національною поліцією України був підготовлений проект цільових екологічних (зелених) інвестицій “Технічне переоснащення”- заміна рухомого складу існуючих патрульних автомобілів Національної поліції України автомобілями з гібридною силовою установкою. Ми провели закупівлю 635 одиниць автомобілів з гібридною силовою установкою».

Нагадаємо, що Нацполіція отримала від «Mitsubishi Motors Corporation» знижку на придбання даних автомобілів. На зекономлені гроші, а це 124 млн. 600 тис. грн., планується придбати близько 100 нових екологічних автомобілів.

Також Арсен Аваков і Шигекі Сумі обговорили ситуацію на сході України, блокаду і загострення бойових дій. Міністр внутрішніх справ України подякував уряду Японії за передачу медичного обладнання для Державної прикордонної служби України.

«У контексті подій на сході держави, підтримка наших військовослужбовців особливо важлива. Це високоточне медичне обладнання дозволить надавати якісну медичну допомогу, перш за все, пораненим бійцям, ветеранам АТО, прикордонникам та членам їх сімей», – підкреслив міністр внутрішніх справ.

У свою чергу пан Шигекі Сумі повідомив, що МЗС Японії спільно з Японським Агентством Міжнародного Співробітництва (JICA) запрошують двох представників НПУ пройти навчання за роботі поліції з громадськістю та організації управління.