Арсен Аваков: Ми системно впроваджуємо в правоохоронну систему України новітні технології

Про це сьогодні, 31 жовтня, міністр внутрішніх справ повідомив під час візиту на Міжнародну виставку технологій внутрішньої національної безпеки і поліцейського обладнання MILIPOL Qatar 2018.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Нацполіції Сергій Князєв відзначили актуальність для України новітніх розробок в сфері безпеки, зокрема новітніми моделями безпілотників і роботами-поліцейськими.


«Нас не цікавить просто техніка, ми прагнемо впровадити новітні технології в правоохоронну систему нашої країни. А Катар знаходиться серед лідерів, що використовують роботів поліцейських, керовані дрони, які фіксують оперативну обстановку. До таких стандартів нам і потрібно прагнути», – зазначив глава МВС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про найближчі плани відомства:

«Наша правоохоронна система потребує впровадження новітніх технологій. Зараз ми масштабується програму «Безпечне місто» на територію всієї держави. Вона вже працює в Маріуполі, Києві та Дніпрі. Основа її діяльності – застосування сучасної інформаційно-комп’ютерної системи, яка дає можливість цілодобового моніторингу оперативної обстановки. Наші камери можуть тривалий час працювати без електрики, в нічний час і будь-які погодні умови».

Глава МВС зазначив, що в Парламенті України знаходиться законопроект, який регулює використання фото, відео фіксації в правоохоронній роботі.

«У Парламенті знаходиться законопроект, який дасть можливість правоохоронцям використовувати повною мірою фото, відео фіксації в повсякденній роботі. І ми сподіваємося, що незабаром народні депутати проголосують за закон. Україна – це держава, яка має досвід у військових конфліктах і ситуаціях з підвищеними ризиками. У такий непростий час необхідно приділити особливу увагу забезпеченню спокою і безпеки всередині країни», – підкреслив Арсен Аваков.