Арсен Аваков: Ми шукаємо баланс, який був би оптимальним як для обласних центрів і великих міст, так і для сільської місцевості
17 Липня 2015В ході робочої поїздки до Львівської області міністр внутрішніх справ України провів робочу нараду по ходу впровадження пілотного проекту реформування органів внутрішніх справ Львівщини на базі Самбірської міліції.
У нараді взяли участь народний депутат України Мустафа Найєм, перший заступник глави МВС Ека Згуладзе і заступник міністра Олександр Тахтай, а також начальник Головного управління МВС України у Львівській області полковник міліції Дмитро Загарія, керівництво Львівської області та представники місцевої влади. Крім того, в нараді в Самборі взяли участь керівники міліції Хмельницької і Черкаської областей, де проводяться подібні експерименти.
Активну участь в обговоренні ходу експерименту взяли спеціально запрошені керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії Європейського союзу в Україні Удо Моллер і голова Експертної ради при МВС України Євген Захаров.
Автори проекту ознайомили міністра з різними аспектами експерименту, в тому числі і з проблемними моментами: від необхідності збільшити штатну чисельність підрозділів громадської безпеки до внесення змін в кримінальне законодавство, зокрема – в частині прийняття Кодексу про кримінальні проступки.
У той же час учасники наради відзначили, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях Самбора дозволило зменшити час прибуття міліції на виклик, отже – забезпечити більш ефективну протидію правопорушенням. Як наслідок, суттєво зріс рівень довіри місцевого населення до роботи правоохоронців.
Керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії Європейського союзу в Україні Удо Моллер зазначив, що оперативне реагування правоохоронних органів на звернення громадянина протягом 5-7 хвилин є європейським стандартом. Зараз, з огляду на результати експерименту в Самборі, можна відзначити, що мова дійсно йде про справжню реформу.
Керівники міліції Черкаської, Львівської та Хмельницької доповіли про свої напрацювання і пропозиції з урахуванням особливостей кожної області. Учасники наради відзначили велике значення узагальнення досвіду різних регіонів і різних підходів для отримання оптимального алгоритму проведення реформи і обліку складнощів і помилок.
Експеримент в Самборі триватиме, розвиваючись по так званій «кущовій» системі – коли місцева міліція буде інтегрована з декількома сусідніми підрозділами внутрішніх справ, а «вертикально» вся система буде підкорятися Головному управлінню МВС Львівської області. На думку авторів проекту, це дозволить поліпшити керованість сил міліції і забезпечити швидкість, а значить – ефективність реагування на повідомлення про правопорушення.
– Ми шукаємо той баланс, який був би оптимальним для кожної окремої місцевості: як для обласних центрів і великих міст, так і для сільської місцевості, – зазначив Арсен Аваков.