Арсен Аваков: Ми шукаємо баланс, який був би оптимальним як для обласних центрів і великих міст, так і для сільської місцевості

В ході робочої поїздки до Львівської області міністр внутрішніх справ України провів робочу нараду по ходу впровадження пілотного проекту реформування органів внутрішніх справ Львівщини на базі Самбірської міліції.

У нараді взяли участь народний депутат України Мустафа Найєм, перший заступник глави МВС Ека Згуладзе і заступник міністра Олександр Тахтай, а також начальник Головного управління МВС України у Львівській області полковник міліції Дмитро Загарія, керівництво Львівської області та представники місцевої влади. Крім того, в нараді в Самборі взяли участь керівники міліції Хмельницької і Черкаської областей, де проводяться подібні експерименти.

Активну участь в обговоренні ходу експерименту взяли спеціально запрошені керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії Європейського союзу в Україні Удо Моллер і голова Експертної ради при МВС України Євген Захаров.

Автори проекту ознайомили міністра з різними аспектами експерименту, в тому числі і з проблемними моментами: від необхідності збільшити штатну чисельність підрозділів громадської безпеки до внесення змін в кримінальне законодавство, зокрема – в частині прийняття Кодексу про кримінальні проступки.

4

У той же час учасники наради відзначили, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях Самбора дозволило зменшити час прибуття міліції на виклик, отже – забезпечити більш ефективну протидію правопорушенням. Як наслідок, суттєво зріс рівень довіри місцевого населення до роботи правоохоронців.

Керівник департаменту з регіональних питань консультаційної місії Європейського союзу в Україні Удо Моллер зазначив, що оперативне реагування правоохоронних органів на звернення громадянина протягом 5-7 хвилин є європейським стандартом. Зараз, з огляду на результати експерименту в Самборі, можна відзначити, що мова дійсно йде про справжню реформу.

3

Керівники міліції Черкаської, Львівської та Хмельницької доповіли про свої напрацювання і пропозиції з урахуванням особливостей кожної області. Учасники наради відзначили велике значення узагальнення досвіду різних регіонів і різних підходів для отримання оптимального алгоритму проведення реформи і обліку складнощів і помилок.

Експеримент в Самборі триватиме, розвиваючись по так званій «кущовій» системі – коли місцева міліція буде інтегрована з декількома сусідніми підрозділами внутрішніх справ, а «вертикально» вся система буде підкорятися Головному управлінню МВС Львівської області. На думку авторів проекту, це дозволить поліпшити керованість сил міліції і забезпечити швидкість, а значить – ефективність реагування на повідомлення про правопорушення.

7

– Ми шукаємо той баланс, який був би оптимальним для кожної окремої місцевості: як для обласних центрів і великих міст, так і для сільської місцевості, – зазначив Арсен Аваков.