Арсен Аваков: Ми прибрали дисбаланс в оплаті між бійцями НГУ і бійцями поліцейських спецпідрозділів (добробатів МВС), що діють в зоні АТО

Міністр внутрішніх справ України повідомив про рішення Кабміну, яким усувається дисбаланс в оплаті між бійцями НГУ і бійцями поліцейських спецпідрозділів (добробатів МВС), що діють в зоні АТО.

У постанові Кабміну говориться «З лютого 2016 року мінімальній Розмір грошового забезпечення поліцейських підрозділів патрульної служби поліції особливого призначення збільшено до мінімального рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністерства оборони та Національної гвардії 7000 грн.

При цьому, відповідно до ПКМУ від 01.20.2016 № 18 (в редакції ПКМУ Від 27.01.2016 № 38) «Деякі питання грошового забезпечення Військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та поліцейських» змінено систему нарахування винагороди.

Відтак, починаючи з лютого розмір винагороди визначається пропорційно часу перебування в антитерористичній операції та в Національній поліції і  буде становити:

  • 1 400 грн. – під час перебування в межах визначеної зони проведення АТО за повний місяць перебування;
  • 4 200 грн. – під час безпосереднього зіткнення з противником, потрапляння під обстріли,відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються поліцейськими за повний місяць участі в таких подіях.

Таким чином, мінімальний розмір грошового забезпечення поліцейського підрозділів патрульної служби особливого призначення, що перебуває в зоні проведення АТО з лютого 2016 року буде становити 8 400 грн.»

 «Ми йдемо по шляху нашої реформи. Крок за кроком.

Чи вважати усунення дисбалансу в оплаті служби бійців добробатів МВС і військовослужбовців ГНУ в зоні АТО реформою? Це не нові патрульні на вулицях міст і сіл, це не нові, сучасні та ефективні дільничні, це не нова форма, це всього лише документ з нудною назвою і кілька цифр.

Але тільки – для тих, кого не стосується війна. А чи є такі сьогодні в Україні? Дасть бог, війна закінчиться, слова АТО і зона – піде в архівах разом з документами про особливий статус оплати служби в зоні АТО. А до тих пір – це не тільки наш біль, але і наша робота. І реформа. Тому що реформа МВС, перш за все – це ідеологія. Це коли кожна людина впевнена в допомозі та підтримці поліцейського. А кожен поліцейський – в допомозі та підтримці МВС», – підкреслив глава відомства.

Міністр повідомив, що рішення Кабміну:

  • Усувається дисбаланс в оплаті між бійцями НГУ і бійцями поліцейських спецпідрозділів (добробатів МВС), що діють в зоні АТО;
  • Розмір доплати за службу в АТО «прив’язується» до участі безпосередньо в бойових операціях і на передовій (раніше доплата (нагорода) була однакова для всіх, хто знаходився на певній території: і тих, хто виконував бойові завдання, і тих, хто забезпечував постачання-канцелярію і т.д., тобто, перебував у тилу зони АТО);
  • «Згладжується» різниця в оплаті для бойових підрозділів під час виконання бойового завдання і під час ротації, яка раніше становила майже 50%.

Міністр підкреслив, що раніше боєць на фронті отримував 8400 грн, а в періоді ротації – всього 4200 грн. І ці цифри не залежали від того, яке саме завдання він в АТО виконує.

Тепер його зарплата в будь-якому випадку становить 7000 грн, а під час відрядження в зону АТО з доплатою. – Від 8400 до 11200 грн.

«Як на мене, ця інформація – куди важливіше зведень про заплутані політичні маневри в ВР і полум’яні промови популістів! Вілл Роджерс зауважив: Хто може – робить, хто не може  – скиглить», – зазначив Арсен Аваков.