Арсен Аваков: Ми працюємо над низкою законопроектів, які змінять правоохоронну систему

Про це міністр внутрішніх справ заявив під час четвертої зустрічі Парламентсько-громадської платформи, яку організували Консультативна місія ЄС і Координатор проектів ОБСЄ в Києві.

«Триває спільна робота відомства з парламентським комітетом над цілою низкою законопроектів, які повинні змінити правоохоронну систему. Це закон про кримінальні проступки, оперативно-розшукову діяльність, а також ряд інших законопроектів. Думаю, що комплексна робота в цьому напрямку дасть нам дуже багато. Завдяки реалізації закону «Про Національну поліції» вже вдалося підвищити рівень довіри суспільства до поліції і підняти рейтинг правоохоронної діяльності системи. Про це свідчать статистичні дослідження, згідно з якими рівень довіри до поліції зараз становить 42%, а до представників патрульної поліції – 56%», – повідомив Арсен Аваков.

Також глава МВС зазначив, що процеси трансформації в правоохоронному відомстві, що почалися два роки тому запуском патрульної поліції, набирають обертів.

«З тих пір в 32 містах країни функціонує патрульна поліція. Створено єдиний універсальний підрозділ поліції особливого призначення КОРД. Розпочато проект з реформування системи ізоляторів тимчасового тримання, введений підхід «Community policing», розвинена мережа ситуаційних центрів, повністю змінена система внутрішньої безпеки. Але ще багато треба зробити на шляху реформування», – повідомив міністр.

Міністр внутрішніх справ переконаний, що реформування кримінального блоку Нацполіції можливо здійснити тільки за умови зміни ситуації в українських судах і прокуратурі:

«Це найскладніший блок, який неможливо змінити тільки в Національній поліції, не змінюючи ситуацію в судах та прокуратурі. І цю складну роботу, тим не менш, ми зараз робимо. В даний час проводиться цілий ряд експериментів, перш за все мова йде про пошук балансу між інститутом слідчих і інститутом детективів. Думаю, що тут потрібен зважений балансовий підхід. І ми його знайдемо!»

 

Крім того, Арсен Аваков підкреслив, що проведення реформи правоохоронних органів має спиратися на компетентну систему підготовки кадрів.

«Радянська система підготовки кадрів нам не підходить, і буде підлягати змінам. У нас свої підходи, своя філософія. Крок за кроком, не революційним шляхом – руйнуючи фундаментальні напрацювання – а поступово впроваджуючи сучасні моделі навчання і перепідготовки, ми змінимо систему таким чином, щоб ви отримували компетентні кадри, орієнтовані на ключові цілі органів внутрішніх справ», – зазначив глава відомства.

Окремо, Арсен Аваков подякував міжнародним партнерам з США, Канади, Японії, країн ЄС, Місії EUAM за підтримку і допомогу в проведенні реформ, адаптації світового досвіду до українських реалій.

«Наші партнери розуміють, що не всі рецепти, які підходять для однієї чи іншої країни, універсальні для нашої держави. І ми маємо можливість реалізувати тут гнучкий підхід із застосуванням кращого досвіду цивілізованих держав», – повідомив міністр внутрішніх справ.