Арсен Аваков: Ми піднімаємо на вищий рівень усі компоненти районного поліцейського офісу

Міністр внутрішніх справ повідомив, що МВС і Нацполіція, за партнерської підтримки ICITAP і Бюро з правоохоронних питань (INL) Держдепартаменту США, почали пілотний проект – створення моделі ефективного зразкового поліцейського офісу на базі Голосіївського управління Нацполіції в м. Києві, далі – в усіх 654 територіальних підрозділах в усій країні.

«Пілотний проект реалізується за рахунок Держбюджету України за підтримки наших американських партнерів. Донорська підтримка на цьому етапі складе 3,5 млн. доларів. Ми докладемо зусиль, аби підняти на новий, зразковий рівень усі компоненти нового районного поліцейського офісу. Від поліцейського персоналу – до організаційної, функціональної структури і матеріального забезпечення. Буде оголошено конкурс поліцейської компетентності за всіма ключовими посадами, проведено спеціальний курс перепідготовки та тренінгів для 100% поліцейських, які працюють в районі. Поліцейські, які добре працюють, будуть оцінені, мотивовані і підготовлені для роботи в рамках оновленої моделі», – заявив Арсен Аваков.

Відзначимо, конкурс пройде, по всій країні, серед діючих співробітників Національної поліції України. Заявки на участь у відборі можуть подавати всі бажаючі (співробітники, які відповідають кваліфікаційним вимогам вакантної посади).

Службова перепідготовка поліцейських Голосіївського управління буде включати в себе функціональну, тактичну, вогневу і фізичну підготовку, а також тренінги за спецтемами: кризовий менеджмент; основи лідерства; управління; права людини; «community police».

За словами міністра, для того щоб співробітники могли проявити свої навички та кваліфікацію, а відвідувачі оцінити новий рівень сервісу – буде проведено капітальний ремонт будівлі і змінена організація робочого простору.

«Люди, які звертаються до районного поліцейського управління, і поліцейські, які в ньому працюють, будуть користуватися найсучаснішими методиками, логістикою і новою сучасною технікою – для досягнення ключового пріоритету – ПРАВ ЛЮДИНИ і КОРЕКТНОГО ПОЛІЦЕЙСЬКОГО СЕРВІСУ відповідно до найефективніших світових стандартів роботи поліції. Можливо ці формулювання по відношенню до місця, де функціонував пострадянський райвідділ міліції, вам здаються дивними – але це поки що. Потім, сподіваюся, ви зможете оцінити – і не слова – а реальність!» – підкреслив глава МВС.

Крім того, принципово зміняться структура і функціонал співробітників поліції, перш за все тих, хто безпосередньо спілкується з відвідувачами:

  1. Для прийому заяв та інформаційної допомоги громадянам вводиться група первинної комунікації «open office». У складі – 5 комунікабельних, доброзичливих, ввічливих, які вміють оперативно працювати, співробітників.
  2. Для оптимізації роботи поліцейського впроваджується єдина система електронного документообігу та уніфікованих баз даних.
  3. З метою контролю діяльності працівників буде впроваджена система «Робочий час під контролем» (програма відстежує використання баз даних, мережі Інтернет, вхід-вихід співробітників в приміщення управління).
  4. Щоб зменшити навантаження і підвищити ефективність роботи чергової частини буде запроваджена посада поліцейського з обліку і зберігання речових доказів та озброєння.
  5. Співробітники чергової частини перейдуть на 12-ти годинну зміну (зараз – 24 години).

Міністр внутрішніх справ наголосив, що ще один важливий момент в реалізації нової моделі поліцейського офісу – це принципова зміна організації робочої зони управління. Система відеофіксації і прозорі перегородки в офісі забезпечать відео і аудіо фіксацію, зокрема, процесуальних дій по відношенню до затриманих, що усуне можливість застосування неприпустимих методів і знизить корупційні ризики. А система електронної черги дозволить відвідувачам планувати час очікування прийому. Крім того, поліцейські отримають портативну техніку: планшети, портативні принтери, QR-код принтери, засоби відео- і аудіозаписи, лазерні далекоміри і цифрові радіостанції.

«Ми підготуємо доброзичливу, компетентну та високопрофесійну команду і перетворимо стару радянську будівлю в сучасний офіс, де більше не буде на вході решіток і не написаного, але такого, що сочиться крізь стіни, напису “Залиш гідність кожен, хто сюди заходить…” За новими стандартами буде забезпечення, за вищим стандартами – попит і контроль! Навесні 2018 роки ми запустимо перше повністю ОНОВЛЕНЕ управління поліції в країні – ОФІС, орієнтований на максимальну результативність і ясність процедури, регламентовані терміни надання послуг і комфорт для громадян. Запрошуємо ініціативних, амбітних і готових працювати за найвищими стандартами співробітників Нацполіції на конкурс! Крок за кроком – по всій Україні – ми проведемо перезапуск кожного управління поліції!» – заявив Арсен Аваков.