Арсен Аваков: Ми не приховуємо від суспільства, як проходить процес очищення кадрів!

Самоочищення Нацполіції і всієї системи МВС в цілому – це непростий, тривалий процес, підкреслив міністр внутрішніх справ під час брифінгу в Хмельницькому.

Нагадаємо, що вчора, 25 січня, оперативники Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) НПУ в ході спецоперації затримали групу поліцейських, які «кришували» кишенькових злодіїв. Зловмисники діяли на території Київського залізничного вокзалу і за півроку завдали потерпілим збитків на загальну суму близько 265 тис. грн.

Співробітники ДВБ з’ясували, що 40-річний чиновник поліції увійшов у змову з п’ятьма поліцейськими, серед яких: 28-річний начальник сектору Солом’янського УП і 25-річний помічник чергового, 30-річний поліцейський-водій, 43-річний поліцейський відділу превентивної діяльності та 27-річний поліцейський на станції «Київ-Пасажирський».

«Співробітники підрозділу внутрішньої безпеки Національної поліції затримують в день, на превеликий жаль, одного, двох “брудних” поліцейських. Дана служба Нацполіції реформована і склад її оновлений. І вона працює дуже ефективно. Вся операція, яка проходила вчора на Київському вокзалі, розроблена на основі матеріалів, підготовлених співробітниками внутрішньої безпеки. Ми виявили цей факт, підготували, провели затримання і оприлюднили інформацію. Питання ще й у тому, що в країні майже 140 тис. поліцейських – це величезний загін, який потрібно крок за кроком готувати, змінювати. Ми спеціально не приховуємо від суспільства подібні випадки, щоб це служило уроком для поліцейських, як вибудовувати свою службу і щоб люди бачили процес самоочищення системи», – заявив глава МВС.

Арсен Аваков зазначив, що підрозділи внутрішньої безпеки є не тільки в поліції, але і в інших органах системи МВС. На його думку, процес очищення продовжиться з тією ж активністю ще рік-два, але тільки пройшовши цей шлях, можна буде говорити про нову якість особового складу.