Арсен Аваков: Ми маємо протистояння між правоохоронними органами і збройними людьми

Міністр внутрішніх справ розповів подробиці загибелі Олександра Музичка, а також про захоплення приватних домоволодінь і підприємств озброєними людьми, які називають себе представниками тієї чи іншої громадської організації.

За словами Арсена Авакова, Музичко загинув у перестрілці з міліціонером, він відкрив вогонь першим. У відповідь отримав поранення в ноги, після чого впав і вже в боротьбі йому були завдані смертельні поранення. «Експертиза дасть остаточну відповідь, але швидше за все це було зроблено з його ж пістолета, оскільки в момент падіння і боротьби Музичко чинив безладну стрілянину», — зазначив міністр.

— Не могла, не може бути і не буде іншої реакції на ситуацію, коли людина з незареєстрованою зброєю у відповідь на вимогу представника офіційної влади — зупинитися і підкоритися, — стріляє. Коли це відбувається — це не нормально. І моя функція, як міністра, не допускати таких ситуацій, — підкреслив глава МВС.

Він так само відзначив, що аналогічні точки протистояння зараз є ще в двох областях країни. У Закарпатті, група людей, які називають себе «Правим сектором» забарикадувалася в приватному домоволодінні, поруч з домоволодінням, яке нібито приписують Медведчуку.

— Ми маємо протистояння, яке триває другий день. Коли з одного боку стоять правоохоронні органи з санкціями суду, а з іншого — люди з автоматичною зброєю, в тому числі, гранатометами. І цю ситуацію треба вирішувати, — зазначив Арсен Аваков.

Друга така ситуація — в Запорізькій області. Там, за словами міністра внутрішніх справ, на одному з комбінатів з’явилися люди, які представилися, нібито «Правим сектором» і сказали, що тепер вони там будуть керувати.

— І знову зіткнення, і знову з одного боку правоохоронці, а з іншого боку стоять незрозумілі люди з автоматами. І цим ситуаціям має бути покладено край. Якщо політичне врегулювання не підходить, то держава повинна вживати заходів. В іншому випадку ми перетворюємося в Сомалі, коли у нас на вулицях правлять банди і вирішують, що і як відбувається. Моя функція цього не допустити, — резюмував міністр.