Арсен Аваков: Меморандум про взаєморозуміння між МВС, НПУ, ЮНІСЕФ і Agriteam – починаємо проект із захисту прав дітей

Документ закладає основи співробітництва України з іноземними експертами і визначає обсяг і план дій, спрямованих на реалізацію проекту зі сприяння забезпечення прав дітей та превентивної роботи з неповнолітніми.

Сьогодні, 31 серпня 2017 року, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Глава Нацполіції України Сергій Князєв, Глава Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Директор EDGE, Джованна Берберіс і Директор Agriteam Canada в Україні Танія Лей Санфорд Амар підписали Меморандум про взаєморозуміння.

 «Для нас дуже важливий цей напрямок роботи, філософія захисту прав людей стала ще більш актуальною, коли ми сформулювали концепцію діяльності Національної поліції, як сервісної служби, не апарату пригнічення, а апарату ”Сервісу і Захисту”. Служіння дітям – для нас дуже важливий компонент правоохоронної діяльності. Дякую Дитячому Фонду ООН і команді Agriteam за те, що розробили цю програму і за те, що разом будемо її реалізовувати. Я думаю, що це буде успішний проект, який продовжить низку позитивних трансформацій на шляху реформування МВС», – підкреслив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

На церемонії підписання Меморандуму Голова Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Директор Проект «EDGE», Джованна Берберіс зазначила, що цей проект стане справжнім прогресом, шляхом досягнення навичок і умінь, необхідних для застосування на практиці правоохоронцями в сфері захисту прав дітей і роботи з важкими підлітками. У свою чергу Директор Agriteam Танія Лей Санфорд Амар додала, що підписавши цей Меморандум, усі тут присутні взяли на себе зобов’язання втілити його в життя і досягти успіху.

Відзначимо, що метою Меморандуму про взаєморозуміння є створення комплексної системи захисту дітей. Даний документ передбачає реалізацію проекту, що складається з двох компонентів:

  1. Перегляд системи освіти (реалізовується ЮНІСЕФ):

 – розробка і тестування навчальних програм по роботі з дітьми для подальшого включення в програми підготовки та підвищення кваліфікації співробітників НПУ;

– створення команди тренерів в навчальних закладах МВС;

– розробка методів прямої взаємодії з дітьми для співробітників патрульної поліції і дільничних поліцейських.

  1. Перегляд законодавчої бази і функціонального навантаження спеціалізованих підрозділів (реалізується Agriteam):

– щоб уникнути дублювання функцій буде здійснено перегляд законодавчих актів, що регулюють діяльність Департаменту ювенальної превенції та інших підрозділів, відповідальних за роботу з дітьми. Розширення функціональних можливостей ювенальної превенції і перетворення її в поліцію у справах дітей з чітко окресленими повноваженнями.

Для координації та виконання завдань, передбачених Меморандумом про взаєморозуміння між МВС, Нацполіцією, ЮНІСЕФ і Agriteam, у вересні буде створено робочу групу.

Довідка:

 * Дитячий фонд ООН (UNICEF) – міжнародна організація, що діє під егідою Організації Об’єднаних Націй.

Фонд під найменуванням Міжнародний надзвичайний дитячий фонд ООН був створений 11 грудня 1946 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН в якості надзвичайної організації для надання допомоги дітям, які постраждали в ході Другої світової війни. Передбачалося, що фонд буде тимчасовим, однак в 1953 році ООН розширила коло діяльності організації і продовжила термін її повноважень на невизначений час. У 1965 році Дитячий фонд ООН отримав Нобелівську премію миру.

Дитячий фонд ООН займається проблемою дітей, які опинилися в несприятливих умовах, жертв воєн та інших видів насильства, стихійних лих і крайньої бідності, а також дітей з фізичними вадами. До числа пріоритетних завдань відносяться також освіту дітей, профілактика хвороб, особливо ВІЛ / СНІДу.

Ця організація прагне поліпшити життя дітей і розширити можливості для них в майбутньому, особливо для тих, хто живе в умовах хвороб, голоду, невігластва і бідності.

Дитячий Фонд ООН в Україні активно допомагає жителям регіонів, які постраждали внаслідок військового конфлікту. Завдяки їх діяльності було проведено інформаційну роботу про безпечне поводження з вибухонебезпечними предметами для 274 тисяч дітей-мешканців зони АТО.

** Агрітім Канада Консалтинг Лтд. (Agriteam Canada Consulting Ltd.) є приватною консалтинговою компанією, що спеціалізується на об’єднанні провідних канадських і міжнародних фахівців. Компанія заснована в 1986 р. Працює в різних галузях економіки по всьому світу з метою побудови кращого рівноваги і процвітання, використовуючи методи, що сприяють розширенню можливостей, самовизначенню і безперервному розвитку.

Компанія надає технічну та експертну допомогу, для розвитку слабких і перехідних економік по всьому світу (65 країн).

В її команді працюють 400 високопрофесійних технічних експертів і умілих менеджерів.

На рахунку Агрітім Канада 350 вчасно і успішно виконаних проектів (загальна вартість яких становить понад 580 млн. канадських доларів).

*** Проект «Експертна підтримка управління і економічного розвитку» (EDGE) допомагає Україні рухатися в напрямку демократичного і процвітаючого суспільства через просування демократії, центром якої є громадяни, і сприятиме сталому економічному розвитку. EDGE реагує на критичні потреби українського уряду на національному та регіональному рівні в плануванні, реалізації та комунікації реформ по управління та економічного розвитку.

Співпрацює з Проектним офісом координації та розробки реформ Національної ради реформ для розвитку адаптованих планів проведення в Україні пріоритетних реформ та механізмів для їх моніторингу.