Арсен Аваков: Майдан – це та гільйотина мільйонного протесту, яка висить над Януковичем

В середньому в наметовому містечку на Майдані в Києві ночує близько 500-600 осіб. Про це в ефірі «Громадського телебачення» розповів Арсен Аваков, який протягом останнього часу був комендантом Майдану і сьогодні вранці передав повноваження Андрію Парубію.

За його словами, нові намети зараз вирішено не встановлювати, враховуючи, що є можливість, особливо, коли зараз зима, селити людей в приміщеннях, щоб не провокувати хвороби, застуди і так далі.

«І друге – ми все-таки хочемо налагодити архітектуру нашого містечка, впорядкувати після всіх стихійних подій з тим, щоб була більш зручна логістика і санітарні норми краще були виконані.

Наша філософія в тому і полягає, що, якщо намет стоїть, то вона повинна бути повністю функціональна. Ніякого політичного туризму – в наметах знаходяться тільки ті, хто займається на Майдані тій чи іншій волонтерською роботою», – розповів Арсен Аваков.

За його словами, прийнята практика також розміщувати в наметовому містечку бажаючих, які приїжджають на Майдан на короткий час – день-два.

«Але, скажімо так, асоціальні елементи, бомжі – це не те місце, де ми б хотіли, щоб вони накопичувалися. Хоча влада хотіла б зворотного і щоночі у нас існує такий собі комендантську годину контролю, коли ми приділяємо увагу саме цьому: хто прийшов, що ти тут робиш – і досить багато випадків, коли ми проводжаємо небажаних товаришів, які ведуть себе дивним чином, за кордони Майдану», – зазначив Арсен Аваков.

Екс-комендант Майдану акцентував увагу на тому, що намети, сцена і кухня – це важливо, але це не є Майдан.

«Майдан – це все-таки якась субстанція, яка в головах у людей, які виходять на протести. Це та гільйотина мільйонного протесту, яка висить над Януковичем », – вважає Арсен Аваков.