Арсен Аваков: Маріуполь, найважливіше місто країни – два роки без нечисті!

Відкриваючи церемонію святкування другої річниці визволення Маріуполя від російських бойовиків, міністр внутрішніх справ сказав: «Сьогодні тут всі підрозділи, які брали участь у визволенні Маріуполя: від підрозділу Нацгвардії, тоді батальйону МВС, а зараз полку Нацгвардії «Азов», прикордонників, спецпідрозділів «Донбас», «Дніпро», нашої військової частини 3057, поліцейських і тих, хто сьогодні охороняє Маріуполь. Ми нарощуємо свої сили для того, щоб навіть натяку не було на те, що ворог може підібратися до Маріуполя».

 

У церемонії взяли участь заступник командувача Нацгвардії України Микола Балан, народні депутати України Андрій Білецький, Олег Ляшко, Сергій Тарута, перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян, начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін, керівники інших силових відомств, представники міської влади.

Захід розпочався з хвилини мовчання, якою присутні вшанували пам’ять патріотів, які захистили маріупольців ціною власного життя.

На думку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, поки біля  українських кордонів скажена собака путінського режиму» – у нас завжди є загроза миру. «Я згоден з тим, що Маріуполь дуже давно не відчуває ознак війни, не чує обстрілів. Для мене це дуже важливо, щоб Маріуполь розвивався, і ми це бачили. І це буде найкращою відповіддю війні», – підкреслив Арсен Аваков.

Глава відомства підкреслив, що збереження миру в Маріуполі неможливе без жителів міста. «Тут важлива подвійна позиція: і жителів Маріуполя, і військових», – зазначив Арсен Аваков.

«Маріуполь взагалі дуже важливе місто для України – саме тут миром і розвитком ВАРТО ДОВОДИТИ переваги нашої України над «руським миром». Потрібно бачити в Маріуполі – і самим городянам, і міністрам, і уряду в цілому.

Правда полягає в тому, що – ПОКИ біля українських кордонів скажена собака путінського режиму, завжди є загроза миру. І найкращою нашою відповіддю на це буде готовність не допустити ворога в … мирний, що працює, усміхнений Маріуполь», – підкреслив глава МВС.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вручив начальнику поліції Донецької області В’ячеславу Аброськіну ключі від двох «КрАЗів» для виконання службових завдань в зоні бойових дій.

Глава МВС вручив нагороди військовослужбовцям і поліцейським, які безпосередньо брали участь у визволенні міста від озброєних бандформувань і протягом двох років захищали жителів міста від терористичної агресії.

«І ми готові відбити агресію! І зарядженість сьогоднішнього маршу воїнів – важливий символ нашої готовності. А для міста і щасливого світу – варто попрацювати! Попрацювати так, щоб Маріуполь був усміхненим і щасливим, таким, яким я бачив його сьогодні!» – зазначив Арсен Аваков.

Державними та відомчими нагородами було відзначено близько 200 працівників Нацгвардії і Нацполіції. Указом Президента України орденом «За мужність» III ступеня нагороджено підполковника поліції Олексій Мірошниченко, в. о. начальника Торецького відділення поліції.

У супроводі оркестру Головного управління НП в Донецькій області захисники рушили маршем по вулицях Маріуполя.

«Ми нагороджували воїнів і громадських працівників і разом з маріупольцями вітали урочистий марш підрозділів і техніки – гвардійців« Азова »і« Донбасу », прикордонників з Сартани, поліцейських на чолі з В’ячеславом Аброськіним. Це важливо для всіх нас! Це важливо для України. Для країни!» – заявив Арсен Аваков.