Арсен Аваков: Маріуполь! Ми виконали план створення Твоєї патрульної поліції. І йдемо далі!

Міністр внутрішніх справ України, разом з Прем’єр-міністром України, головою Національної поліції України, представниками посольств країн-партнерів реформи МВС, керівництвом області та міста і народними депутатами взяли участь у церемонії складення присяги патрульними поліцейськими в Маріуполі Донецької області.

Привітати патрульних поліцейських Маріуполя приїхали 27 начальників Управлінь Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

«172 патрульних під керівництвом кіборга Віталія Горкуна принесли присягу на вірність Українському народові в Маріуполі!», – зазначив міністр.

За інформацією глави МВС, конкурс в Маріуполі був традиційно високий – близько 17 осіб на місце. Ми отримали 3139 анкет і кандидатів відбирали суворіше суворого, з урахуванням особливої  відповідальності цього загону патрульної поліції. Навчалися хлопці за особливою посиленою програмою кращими тренерами на базі спеціально створеного Маріупольського навчального центру підготовки поліцейських.

Середній вік -27 років.

38 дівчат, п’ятеро з яких брали участь в АТО ..

128 патрульних мають вищу освіту.

12% поліцейських, які вийдуть на вулиці прифронтового міста – переселенці з тимчасово окупованих територій.

П’ятеро – учасники бойових дій.

Начальником Управління патрульної поліції Маріуполя призначений кавалер ордена «За мужність» III ступеня за виконання бойового завдання в зоні проведення АТО, в тому числі – захист Донецького аеропорту, Віталій Горкун.

Всього в патрульної поліції 9 начальників Управлінь (Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Черкаси, Чернівці, Рівне, Краматорськ-Слов’янськ, Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубіжне, Маріуполь) і начальник Департаменту патрульної поліції НПУ – учасники бойових дій, котрі проявили мужність і героїзм на фронті, мають державні нагороди.

«Це наш стандарт!», – підкреслив Арсен Аваков.

«Маріуполь не випадково обраний фінальним пунктом першого і показового етапу реформи. Це знакове, особливе для України місто, яке першим на Донбасі повернулося з полону, який пережив страх і не людяність цієї дикої гібридної війни. Тому для нас це особливе свято. Тому служити в поліції Маріуполя – особлива честь і особлива відповідальність. Служіть з честю і по совісті, хлопці!» – сказав міністр МВС.

Глава відомства повідомив, що на церемонії прийняття Присяги патрульними поліцейськими Маріуполя були присутні посли та представники посольств США, ЄС, Канади та Японії.

«Ми запросили до Маріуполя наших друзів і соратників, представників тих країн, які повірили в нашу реформу і допомагають нам на кожному етапі і порадою, і досвідом, і експертами і ресурсами.

Ще раз скажу дякую:

Посольству США в Україні, Послу Джеффрі Пайетту і Аташе з правоохоронних питань Крістоферу Сміту;

Представництву ЄС в Україні та особисто Послу Яну Томбінському;

Посольству Канади в Україні, Надзвичайному і Повноважному послу Роману Ващуку і першому заступнику посла Ганні Меттесон Гаусс;

Посольству Японії в Україні та Надзвичайному і Повноважному послу Шегекі Сумі;

Консультативній місії ЄС в Україні та її голові Кястутісу Ланчінкасу», – зазначив міністр МВС.

Арсен Аваков підкреслив, що сьогодні відкрито 28-е Управління патрульної поліції, яка тепер обслуговує 31 місто України.

«Цим знаковою подією ми завершили перший етап розгортання патрульної поліції в Україні. Тепер ми плануємо зайнятися підвищенням якості, провести додаткові набори, в перспективі оголосимо набір і відкриємо патрульну поліцію ще в двох містах (Бердянськ та Мелітополь), візьмемо під контроль нової поліції всі траси, завершимо формування КОРДу  і компоненту захисту свідків, почнемо реформу служби дільничних поліцейських і приступимо до реформування кримінального блоку, слідства інших підрозділів Нацполіції.

У найближчих планах – стратегічна реформа держслужби з надзвичайних ситуацій. Днями за підтримки Кабміну вдалося радикально підняти рівень грошового утримання співробітників Держприкордонслужби. Зовсім скоро зустрічайте Нові сервісні центри … », – повідомив міністр МВС.