Арсен Аваков: Людина, яка замовила підпал будинку Валерії Гонтаревої, шкодить своїй державі

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пообіцяв, що поліція розслідує справу про підпал під Києвом будинку екс-глави Національного банку Валерії Гонтаревої.

«Нічний підпал будинку – недопустимий прояв кримінального тиску. Той, хто замовив і виконав цей злочин в момент прибуття місії МВФ в Україну – не просто палій, він – ворог, який шкодить своїй державі. Поліція розслідує цю справу і докладе всіх зусиль для пошуку злочинця», – заявив глава відомства.

За повідомленням поліції Київської області, охоронець будинку, що належить родині Валерії Гонтаревої, вночі почув сторонній шум. Коли він вийшов на подвір’я, то побачив загоряння перекриття будинку.

Під час перегляду записів з камер відеоспостереження з’ясувалося, що близько 03:00 невідомий, який зараз підозрюється в скоєнні підпалу, переліз через паркан домоволодіння.

З травня по вересень будинок в селі Гореничі використовувався як дачний і перебував під охороною шести працівників. На момент виникнення пожежі на місці знаходився тільки один охоронець.

Поліція з’ясовує всі обставини загоряння і вживає заходів з пошуку і встановлення особи, яка причетна до злочину. Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна). Винному загрожує від трьох до десяти років позбавлення волі.