Арсен Аваков: Літак НГУ доправив в Італію 5 тисяч літрів дезінфекторів

Сьогодні, 8 квітня, з аеропорту «Жуляни» (Київ) в Рим був направлений літак Національної гвардії України – МВС передало італійським медикам 5 тисяч літрів дезінфекційної рідини. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Кожен день медики Італії борються за життя не тільки своїх громадян, а й людей з численної української діаспори. За даними посольства – в Італії від ускладнень коронавірусної інфекції померло четверо українців, сотні отримують медичну допомогу в госпіталях країни. Тому ми зобов’язані зробити посильний внесок у справу допомоги Італії в боротьбі з вірусом», – заявив глава МВС.

У Римі вантаж зустрів глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо.

Відправлені п’ять тонн спеціальних санітайзерів будуть використовуватися для дезінфекції лікарень і рук медичних працівників. Вміст спирту – 70%. Засіб відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Відзначимо, поставка дезінфекторів проводиться за рахунок запасів МВС. Деззасоби раніше були передані міністерству благодійною організацією. Організацією транспортування вантажу допомоги в Італію також займалося МВС.

Арсен Аваков запевнив, що міністерство внутрішніх справ і всі його структурні підрозділи повністю забезпечені дезінфекційними засобами з 10-денним запасом, який планується збільшити до місячного.

Міністр також зазначив, що поставка дезінфікуючих засобів в Італію жодним чином не позначитися на внутрішніх запасах України:

«У цілому наша спиртова галузь може забезпечити потреби всієї Європи в спиртовмісних дезинфікуючих рідинах. Не кажучи вже про Україну»

Нагадаємо, що Кабінет міністрів заборонив експорт етилового спирту з України до 1 червня поточного року. Сировина для антисептиків виробляється на базі українських спиртових заводів, з яких були зняті квоти, що обмежують обсяги виробництва спирту.